Benin Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Benin Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Benin Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

 • Sevgili Ziyaretçilerimiz, Benin dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Benin Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

 

Benin Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Benin Vizesi: Randevu ve Başvuru
 • Benin seyahati planlayan umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahiplerinin Vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü geçmeyen seyahatler için vize başvurusunda bulunmaları gerekmez.

Benin E-Vize Uygulaması

Benin ülkesine yapılacak olan seyahatlerde vize alımını kolaylaştırmak için E-Vize uygulamasına geçiş yapmıştır. Benin E-Vize başvuruları Türkiye Cumhuriyetinden de yapılmaktadır. Benin vize başvurusu konsolosluklara gitmeden elektronik ortamda çevrimiçi olarak yapılabilmektedir.

Benin E-Vize başvuruları;

 • Benin Tek Girişli Vize (30 Gün)
 • Benin Çok Girişli (30 Gün)
 • Benin Çok Girişli (90 Gün) olarak başvuru yapılabilmektedir.

Yapmış olduğunuz başvuru incelemeleri sonrası vize sonucu tarafınıza e-mail yolu ile bildirilecektir. Benin vizesi geçerlilik süresi 30 gün ya da 90 olarak belirlenebilir ve tarafınıza gönderilen mailde “Travel Data” bölümünde görebilirsiniz.

Vize ücretleri vize sürelerine göre değişkenlik gösterir. Vize ücretleri, vize başvurusu ve e-vize başvuru formu hakkında Vize Randevu temsilcilerinden destek alabilir herhangi bir aksaklık yaşanmadan vizenizin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Benin E-Vize Kategorileri

 • Benin Turist Vizesi
 • Benin Ticari Vize
 • Benin Transit Vize

Benin Hakkında önemli Bilgiler

Ülkede ki genel olarak güvenlik sıkıntıları nedeniyle Benin’e ziyarette bulunacak Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının dolandırıcılık olaylarına maruz kalmamaları, tenha ve karanlık bölgelerde dolaşmamaları ve trafik konularında alışkanlık edinmeden trafiğe çıkmamaları konusunda uyarmak isteriz.

Ülkeye gitmeden önce Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünü arayarak ayrıntılı bilgi almalarını tavsiye ediyoruz. Girişte sınır yetkililerine Sarı Humma aşı kartı gösterilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Lütfen bu konular hakkında dikkatli olunuz.

Benin Vize evrakları Hakkında

Benin vize başvurusu elektronik ortamda online olarak yapıldığı için sadece başvuru formunu doldurmak yeterlidir. Başvuru formunda rezervasyon bilgileri, pasaport bilgileri, seyahat amacı bilgisi ve başvuru sahibi hakkındaki kişisel bilgiler bölümleri dikkatli ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Eksik ve yanlış girilen bilgiler vize reddine sebep olacaktır.

Vize reddi söz konusu olduğunda ödenen vize ücretleri geri iade edilmez. Vize kaydı vize ücreti ödendikten sonra yapıldığı için başvuru formunu doldururken çok dikkatli olmanızda fayda var. Hata yapacağınızdan tereddütünüz varsa Vize Randevu Ofisi konusunda uzman temsilcilerimizden vize başvurusunu yapmalarını isteyebilirsiniz.

Benin Vize Sonuçlanma Süreci

Online ortamda yapılan Benin Vizesi başvuruları herhangi bir aksaklık olmadığı sürece ortalama 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurunuzu her ihtimale karşı 10 gün öncesinden yapmanızda fayda olacaktır. Benin Vize kararı tamamen Benin Konsolosluklarında olmakta diğer kurum ve kuruluşların konu hakkında inisiyatif kullanma hakları bulunmamaktadır.

Benin Konsolosluğu| Benin Vize Başvuru İşlemleri

 • Benin vize randevusu için elçiliklere 90 gün ve üzeri seyahatlerde gerekli olan vize başvurularında yetkili Vize Ofisi ile görüşebilirsiniz. Bireylerin randevu olmadan başvurularını yapmaları halinde kabul görmeyecek olan işlemlerini aktif hale getirebilmek için harekete geçmekteyiz.
 • 0850 227 72 05 iletişim hattımızı arayarak Benin vize başvurusu öncesinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini aktarmaktayız. Seyahat sürenizin büyük bir kısmını ülkede geçireceğinizden, gerekli ayrıntıları sizlere aktarıyoruz.
 • Sizler de bir başka ülkeye geçiş yapmak istediğinizde, en uzun sürenin belirlenmesi için ekiplerimizi bilgilendirebilirsiniz. Benin vize başvuruları için [email protected]adreslerimize eposta yollayabilirsiniz.
 • Aile veya akraba ziyareti, turistik vize ya da ticari vize kategorilerinde Benin’e yapacağınız seyahatleriniz için güncel ve orijinal evrakların toplanmasında yoğun bir çabayı sarf etmekteyiz.
 • Eğer evraklarınızda eksiklik görülürse bu durumda vize reddi alma olasılığınız yüksek olacaktır. Bu tür bir riskle karşılaşmamak için sizler de evraklarınızın kabul göreceği şekilde sunulmasında etkili olacak ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vize Başvuru Evrakları

 • Herhangi bir eksikliğin ve hatanın yer almaması için gerekli kontrolleri gerçekleştirecek olan firmalarımız aracılığıyla Benin vize başvurularını en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Elçilik tarafından belirlenecek geçerlilikte olmasına dikkat edilecek pasaport, fotoğraf, şirket evrakları ve mesleki durumları gösterir belgeler ile banka hesap dökümlerinin yer alacağı başvuru evraklarınızın dosyalar haline dönüştürülerek, istenen özelliklerde sunulmasında etkileyici sonuçları ortaya koymaktayız.
 •  Hızlı ve sorunsuz bir şekilde Benin vize başvurularınızı gerçekleştirmek istediğinizde bizlerle iletişime geçmeniz halinde danışmanlık hizmetlerini sunmaktayız.

Benin Vizesi Sonuçlanma Süresi

Benin e-vize başvurularında ve gerekli evrakların temininde herhangi bir problemle karşılaşmamanız durumunda başvurularınız 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Ancak Benin Elçiliğinin hangi tarihlerde tatil yaptığını bilmeniz ve resmi tatil günleri hakkında fikir sahibi olmanız için bizlerle görüşebilirsiniz.

Firmalarımız tarafından yapılacak başvurularınızda 3 ay öncesinden harekete geçilmektedir. 30 gün ile 90 gün süreli olarak alınabilen Benin vizesi için şartların tamamlanmasına ve süreçlerin uzamamasında etkili adımları sizler için atmaya devam ediyoruz. Benin dış temsilciliklerine beyan edilecek olan evraklarda seyahat amacınıza uygun olarak destekleyici ve kanıtlayıcı unsurda olan dosyalar ibraz edilecektir.

Benin Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Benin Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×