Benin Vize

Benin vize sahibi olanlar Batı Afrika’da bulunan ülkeye seyahat edebilir. Benin Cumhuriyeti vizeye dair yasal prosedürlere yer vermiş ve T.C. vatandaşlarının uyması esas alınmıştır.

İlk etapta Benin vize için pasaport prosedürlerinin üzerinde durulur. T.C. vatandaşları bordo, yeşil ya da gri pasaport sahibi ise vizeye tabi tutulur. Ancak söz konusu siyah pasaportlara 90 günlük seyahatleri için muafiyet hakkı tanınmıştır.

Benin vize başvuruları Ankara Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği üzerinden ele alınır. Hatta E-vize olanaklarını değerlendirmeniz ve kolaylıkla müracaat etmeniz sağlanmıştır.

Vize Randevu ile tüm bu prosedürleri hızlı bir şekilde değerlendirmeniz mümkün olacaktır. İlk etapta uzun ve kısa süreli olan vize türlerine değinilir. Vize türüne göre E-vize online platform üzerinden başvurularınızın gerçekleşmesi esas alınır.

Başvurularda iletilmesi gereken belgelerin başında pasaport gelir. Nüfus cüzdanı fotokopisi ile biyometrik fotoğraflara yer verilir. Online başvuru formu doldurulur ve finansal durum değerlendirilir. Nitekim ülkede kalacağınız süre zarfında yeterli mali güce sahip olup olmamanız vize başvuruları sırasında değerlendirmeye alınacaktır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×