Zimbabve Vize

Zimbabve vize anlaşmasına göre Zimbabve ülkesine giriş-çıkış işlemleri için bordo pasaport sahipleri vize almak zorundayken yeşil pasaport, siyah pasaport ve gri pasaport sahipleri vize muaf bir şekilde seyahat yapabilmektedir.

Zimbabve vize başvurusu sonucuna ulaşmak 7 gün kadar sürebilir ancak erken başvuru yapmanız önerilmektedir. En az 20 gün öncesinde yapılan Zimbabve vize başvurusu ile seyahatinizi garantilemiş olursunuz.

Zimbabve vizesi alabilmek için Türkiye’de yetkili bir kurum bulunmamaktadır. Türkiye’de Zimbabve Büyükelçiliği ve Zimbabve Başkonsolosluğu bulunmamasından kaynaklı olarak hangi kurumdan başvuru yapılması gerektiği merak edilen bir konudur. Zimbabve vize başvurularını Türk vatandaşları, Türkiye’de kurulmuş diğer Afrika dış temsilcilikleri üzerinden yapabilmektedir.

Zimbabve için yapılacak seyahatte gerekli vize evrakları; pasaport, kimlik fotokopisi, vize harcının ödendiğini belirten banka dekontu, nüfus kayıt örneği, vize başvuru formu (İngilizce doldurmalıdır.), fotoğraf, evlilik cüzdanı, davetiye (Eğer akraba ve aile ziyareti söz konusu ise teslim edilmelidir.), ulaşım ve konaklama bilgilerini içeren rezervasyon belgeleri şeklindedir.

Zimbabve vize başvuruları hakkında son gelişmeleri öğrenmek için ziyaret edebileceğiniz www.vizerandevu.com adresi, Vize Randevu firmasının resmi internet adresidir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×