Venezuella Vize

Venezuella vize işlemleri birçok ülke vize işlemlerine göre farklı işlemektedir. Venezuella, Türk vatandaşlarının gri pasaport, siyah pasaport, bordo pasaport ve yeşil pasaport olmak üzere hiçbir pasaporttan vize talep etmemektedir.

Ancak vize talep etmeyen Venezuella seyahatinizi 90 gün olarak planlamanız gerekmektedir. Vize muaf bir şekilde Venezuella ziyareti gerçekleştirmenin kuralı bu noktadan geçmektedir. 90 gün süresinin dolmasının hemen ardından ülkeyi terk etmelisiniz.

Venezuella vize Türk vatandaşlarının almayacağı bir izin türü olsa da ülkeye giriş noktaları olan havaalanlarında çeşitli belgeleri belirtebilmek gerekmektedir. Venezuella giriş noktalarında belirtilmesi gereken evrak ve belgeleri; pasaport, kimlik fotokopisi, otel ve konaklama rezervasyon bilgileri, seyahat sağlık sigortası poliçesi, davetiye şeklinde sıralayabiliriz.

Venezuella girişinde belirtilmesi gereken evraklardan birisi olan pasaportun seyahat bitiminden başlayarak yaklaşık 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir. Ayrıca davetiye var ise gösterilmelidir. Davetiyenin olması iyi bir izlenim yaratabilir ancak olmaması da sorun teşkil etmemektedir. Ziyaretçinin 18 yaş altı olması durumunda anne ve baba izninin olduğunu kanıtlayabilmesi gerekmektedir.

Venezuella vize işlemleri turistik amaçlı vize için geçerli olmasa da çalışma ve eğitim gibi amaçlar ile ziyaret edilecek Venezuella için vize almak mecburidir. Bu konu hakkında detaylı bilgiye Vize Randevu firması ile yapacağınız görüşmeler sonucunda ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×