Romanya Vize

Romanya vize başvuruları Umuma Mahsus Pasaport sahipleri için zorunlu kabul edilir. Bunun yerine Hususi, Hizmet ve de Diplomatik pasaport sahiplerine ise muafiyet anlaşmalarından söz edilir.

T.C. vatandaşları seyahat amacına göre Romanya vize türlerinden tercihte bulunmalıdır. Bu anlamda havaalanı, kültürel, araştırma ve öğrenci vizesi şeklinde pek çok alternatife değinilir. Her biri için Vize Randevu üzerinden danışmanlık hizmeti alarak müracaat edilebilir.

Romanya vize başvurularına dair Konsolosluk, Başkonsolosluk ve de Büyükelçilik üzerinden randevu alınabilir. Online randevular üzerine belgeler hazırlanır ve teslim edilmesi beklenir. Bunun üzerine ortalama 10 – 15 iş gününe kadar sonuca geçilir.

Başvurularda öncelik e-vize formuna verilir ve istenilen bilgileri girmeniz beklenir. Ardından ise vize talep dilekçesine ve de kimlik belgelerine ihtiyaç duyulur.

Pasaportların ise seyahat bitiminden sonra minimum 6 aya kadar geçerliliğinin bulunması önem arz eder. Bunun gibi vizenin eklenmesi adına en az 2 sayfası boş bırakılmalıdır. Böylece teslim edilen belgeler incelenir ve pasaporta vizenin işlenmesi üzerine seyahate geçilir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×