Namibya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Namibya Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Namibya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Romanya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Namibya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Namibya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Namibya ne zaman bağımsız oldu?

1966 ve 1990 yılları arasında yaşanan gerilla savaşının ardından imzalanan New York Anlaşması ile Namibya bağımsızlığını ilan etti.

Namibia hangi dili konuşur?

Bağımsızlık ilanının ardından tarafsızlığını yansıtabilmek için Namibya resmi dil olarak İngilizceyi kabul etmiştir.

Namibya nerenin sömürgesi?

İlk kez 15 yüzyılda Portekizliler tarafından yağmalanan Namibya 19. yüzyılın son çeyreğinde Kamerun ve Togo ile birlikte Almanlar tarafından tamamen sömürgeleştirildir.

Namibya’ya seyahat etmek isteyen ve safari çılgınlığı yaşamak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri Namibya Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Diplomatik, hususi, hizmet pasaport sahipleri ise 180 gün geçerli 90 gün süreli seyahatler için vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Türkiye’de Namibya’ya ait Büyükelçilik ve Konsolosluk bulunmamaktadır. Ülkemizde bulunan Namibya Fahri Konsolosluğu, uzun süreli vize, evrak işlemleri ve iki ülke arasındaki ekonomik kültürel vs. konular için çalışmalar yapmaktadır. Bu nedenle Namibya Turistik Vizesi almak isteyen vatandaşlarımız en yakın Berlin ve Cape Town’da vize başvurularını gerçekleştirebilirler.

Namibya’da kapı vizesi uygulaması da bulunmamaktadır. Bu nedenle yorucu vize işlemleri ile uğraşmadan Vize Randevu Ofisi aracılığı ile Namibya Vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Başvuru İşlemleri Hakkında

Namibya Vizeleri herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı sürece 7/10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Daha erken vize sahibi olmak istiyorsanız Namibya Express Vize avantajından yararlanabilirsiniz. Express vize ile başvuru sonrasında 3 gün içinde vizeler sonuçlanabilmektedir.

Namibya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Namibya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Gruplar halinde yapılan Vize başvuruları için her başvuru sahibi vize evraklarına ek evrak edinmesi gerekmektedir. Başvuru evraklarınızın bir kopyasını edinmeyi unutmayınız.

Vize başvuru evrakları hazırlanırken mutlaka evrakların İngilizce tercümelerini de yaptırmayı unutmayınız. İngilizce tercümesi bulunmayan evraklar kabul edilmez, tercümelerin noter onaylı olma zorunluluğu yoktur sadece tercüme bürosunun kaşe, imzası olması yeterlidir.

Namibya Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan, 10 yıldan eski olmayan, 2 sayfası boş olmalı.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz olan, yüzü kapatacak engeli bulunmayan, 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Vize başvuru formu: Vize sahibi tarafından şahsen doldurulmalı, eksik ve yanlış bilgi olmamalı.
 • Seyahat sağlık sigortası: 30 bin € teminatlı, seyahatten bir gün önce başlayıp seyahatten bir gün sonra sona eren Namibya’yı kapsayan.
 • Banka Hesap Dökümü: Son 3 aya ait banka hesap hareketlerini gösteren en az 8 bin ₺ bakiyeli banka kaşeli ve yetkili tarafından imzalı olmalı.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve Otel Rezervasyonlarına ait belge ya da dökümanlar.
 • Seyahat Amacını belirten Belge: Safari programı vs.
 • Davetiye: Namibya’da bulunan kişi tarafından gönderilen davetiye de başvuru sahibini davet ettiğine dair bilgiler yazılmalı ve davetçinin kimlik ve ikamet bilgileri bulunmalı ve imzalanmalıdır.
 • Aşı Kartı: Zorunlu olmamakla birlikte yapılması başvuran açısından faydalı olacaktır.
 • Başvuru Dilekçesi: İş amaçlı vize başvurusunda Namibya Konsolosluğu’na hitaben İngilizce olarak, seyahat amacı, seyahat tarihi ve masraflarının ne şekilde karşılanacağını belirten dilekçe imzalı olmalıdır.
 • Muvafakatname: 18 yaş altı için anne-baba ya da yasal vasi tarafından noterden onaylı İngilizce yazılan izin belgesi. İmzalı olmalıdır.

Namibya Vizesini Vize Randevu Ofisi Aracılığı İle Almak Çok Kolay

 1. Namibya seyahati gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız Türkiye’de Büyükelçiliği/ Konsolosluğu bulunmayan, Namibya ziyareti için başvuru yapması gereken en yakın yer olan Berlin ve Cape Town Namibya Konsolosluklarına gitmeden vize alabilmeleri için Vize Randevu Ofisi olarak güvenilir ve hızlı şekilde hizmet vermekteyiz.
 2. Sadece bizimle iletişime geçerek sizinle yapacağımız ön görüşme de sizden istediğimiz kişisel evraklarınızı bize ulaştırdığınız da sizin adınıza Namibya Vize Başvurusunu gerçekleştiriyoruz.
 3. Firmamız 10 yılı aşkın süredir Namibya dahil tüm dünya ülkelerine vize hazırlığı, vize başvurusu, evrak tanıtımı, seyahat sağlık sigortası, en uygun otel ve uçak rezervasyonu, vize randevu talebi gibi konularda hizmet vermektedir.
 4. Size uygun olan en kısa zamanda bizimle iletişime geçip Namibya Vizesi hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve adınıza vize başvurusu yapmamız için bizden talepte bulunabilirler. Lütfen sitemizde bulunan iletişim adreslerimizden bize ulaşın.

Namibya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Namibya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Namibya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Namibya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×