Namibya Vize

Namibya vize alması gereken Türk vatandaşları, bordo pasaport ve yeşil pasaport sahipleridir. Ancak vizeden muaf olan kişiler ise gri pasaport ve siyah pasaport sahipleridir. Ayrıca Rusya, Türkmenistan, Ukrayna, Kazakistan, Kırgızistan gibi ülke vatandaşlarının Namibya’ya seyahat için vize almasına gerek yoktur sadece pasaportu ile giriş yapabilmektedir.

Güney Afrika’da yer alan Namibya’ya gitmek isteyen kişilerin vize alması gereklidir. Ancak alınacak vizenin türüne göre farklı işlemler yapılması gerekir. Türk vatandaşlarının Türkiye’den Namibya vize alması mümkün değildir.

Namibya Cumhuriyeti’ne ait Türkiye’de herhangi bir Konsolosluk bulunmamakta olup en yakındaki Namibya Konsolosluğu Berlin’de yer almaktadır. Türk vatandaşları bu konsolosluk ile iletişime geçerek ve talep ettiği belgeleri hazırlayarak Namibya vizesine başvuruda bulunabilirler.

Namibya vizesi yaklaşık olarak 20 gün içinde sonuçlanmakta olup bu süreçte çeşitli vize acentelerinden yardım almak mümkündür. Vize acentesinin talep ettiği ödemeyi gerçekleştirip tüm vize işlemlerinin bu acente ile yürütülmesini sağlamak mümkündür.

Namibya vize işlemlerini kuralına göre gerçekleştirmek ve hızlıca sonuçlandırmak için Vize Randevu firması ile görüşme yapabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×