Malta Vize

Malta vize işlemleri Umuma Mahsus Pasaport sahiplerine dair açıkça belirtilir. Bu alanda öne çıkan Vize Randevu başvurularda dikkate alınması gereken tüm hususlara açıklık getirir.

Danışmanlık üzerine vizeye ilişkin hazırlanması gereken tüm belgeler ele alınabilir. Malta vize adına kimlik fotokopisi, fotoğraf, pasaport ve seyahat belgelerinin ibraz edilmesi beklenir.

Seyahatlerde uçak ile konaklama belgeleri önem arz eder. Malta vize olarak turistik tercihinde bulunanlar işlemlerin hızlanması adına rezervasyon belgelerinin her birini çıkartmalı ve eksiksiz olarak ibraz etmelidir.

Malta Konsolosluğu randevu sistemi üzerine başvuruları değerlendirmeye alacaktır. Bunun için randevu öncesinde başvuru formunu doldurmanız ve talep dilekçesini hazırlamanız istenir. Zorunlu her bir belgenin de hazır olması üzerine başvurulara geçilebilir.

Dilerseniz Malta yerine Schengen vizesine de başvurarak seyahate geçebilirsiniz. 90 günlük yasal sınıra göre verilen Schengen vizesi Malta seyahatlerinde kabul edilir. Onlarca başvuru merkezi üzerinden Schengen başvurularına geçilebilir. Söz konusu Malta vizesi olduğu zaman sadece Malta Konsolosluğu işlem görür ve ortalama 7 – 10 iş gününe yer verilir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×