Malta Vize Reddi ve Çözümü (2023)

Malta Vize Reddi Neden Olur?

Malta Vize başvuru evraklarında yıllara göre farklılıklar göstermekte olup  ek evrak isteyebilmektedir.

Malta Vize Ücretleri (2023)

  • Konsoloslukların talep ettiği Malta Vize işlemleri 2020 yılı evrak değişikleri bilgisi için acentemizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.
  • Malta Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi halinde size Malta Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir.
  • Mektubun içeriğinde Malta  Vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz. Başvurunuza ret mektubu gelmesi demek bir daha hakkınız olmayacak  anlamına gelmemektedir.
  • Ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir ve bununla beraber yeni bir başvuru yapabilirsiniz. Malta Vize başvurusunun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler size verilmemektedir.

Malta Vize Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Malta vize başvuruları şu anda hizmet göstermektedir.

Malta Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Malta vizesi için hesapta 7 ile 8 bin TL bakiye olmalıdır.

Malta Turistik Vize Veriyor Mu?

Malta turistik vizesi verir.

Malta Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Malta Vize Reddi ve Çözümü

Seyahat Şartları Ve Seyahat Amacından Kaynaklı Vize Reddi: Malta seyahati için vize başvuru evraklarına seyahatin amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Eğer bu belgeler yok ise ve manen’de inandırıcı bulunmamış ise vize reddi meydana gelebilmektedir.

  • Schengen Giriş Yasağın’dan Kaynaklı Malta Vize Reddi: Schengen üyesi ülkeler arasında Schengen bilgi sistemi (SIS) bulunmaktadır. Schengen üye ülkelerinden birine giriş cezanız var ise sistem üzerinden gözükmekte olup vize başvurunuz kabul edilmemektedir.
  • Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Vize Reddi: Malta vize başvurusunda sizden ülkeye girerken ne kadar gelirinizin olduğunu kanıtlayan belgeler istemektedir. Yeterli düzeyde maddi durumunuz bulunmuyorsa Malta’ya girişiniz kabul edilmemekte vize başvurunuz ret edilmektedir.
  • Kamu Güvenliği Nedeniyle Malta Vizesinin Reddi: Malta Vizesinde başvuruda bulunan kimsenin kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları var ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.
  • Sağlık Sigortası Sebebi İle Vize Reddi: Malta ülkesine yapılacak seyahatler için başvuru evrakları arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Eğer bu belgeyi sağlayamıyorsanız vizeniz reddedilir.

Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Kaynaklı Vize Reddi: Malta ülkelerine Schengen vizesi ile gelen kişilerin ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını istemektedir. Eğer bunu kanıtlayamıyorsanız vizeniz ret olacaktır.

Malta Vize Reddine İtiraz

Malta vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır.

Malta Vize Reddi ve Çözümü (2023) Video;

Malta Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×