Maldivler Vize

Maldivler vize turistik seyahatlere dair sık sık ele alınır ve prosedürlere uygun olan başvurular üzerine kolaylıkla elde edilir. Öyle ki sınır kapısından vize almanız esas alınmakta.

Vizeye dair pasaport ayrımı yapılmıyor. Yeşil, gri, siyah ve bordo pasaport sahiplerinin Maldivler vize başvurularında bulunmaları istenir. Buna karşı 30 gün süreli olacak şekilde vizenin alınması sağlanır.

Seyahat planını destekleyen belgeler Maldivler vize işlemlerine dair önemli bir yere sahiptir. Özellikle de otel ile uçak rezervasyonlarını ispatlamak adına belgelerin çıktısını almakta fayda var.

Vize Randevu pasaporta dair dikkate alınan unsurları da ifade edecektir. Şöyle ki pasaportların en az 6 ay kadar geçerliliğinin bulunması üzerine onay aldığını unutmamak gerekir.

Vize işlemlerine dair pasaportların son 2 sayfası boş bırakılmalıdır. T.C. vatandaşları kısa süreli seyahatlere ilişkin sınır kapılarından vize işlemlerine geçebilir. Ancak söz konusu uzun vadeli seyahatler olduğu zaman ayrı prosedürlere değinilir. Öncelikle belgelerin toplanması beklenir. Her bir evrak ile Maldiv Cumhuriyeti Konsolosluğu üzerinden uzun süreli seyahatler için müracaat edilmesi istenir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×