Kosta Rika Vize

Kosta Rika vize uygulayan bir ülke değildir. Bu durum sadece turistik gezi amacıyla bu ülkeye gitmek isteyen Türk vatandaşları için geçerlidir. Dikkat edilmesi gereken birden çok husus olduğundan bu konuda bilgi alabilmek adına firmamızı hemen aramanız mantıklıdır.

Kosta Rika vize istemediğinden yapılması gereken şeyler çok daha sınırlı ve azdır. Bunların başında dilekçe gelir. Bunun istenmesinin nedeni ise seyahatin nedenlerinin açıklanmasının gerektiğidir. Konsolosluğa hitaben ve uygun bir dille yazılmalıdır.

Ardından ise uçak rezervasyonun yaptırılması lazım. İstanbul üzerinden direkt uçuş ile bu ülkeye gitme konusunda hiçbir sorun yoktur. Rezervasyonun tamamlanmasının ardından ilgili evrakı mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

Ülkeye giriş için sizden istenen pasaportun eski olmaması önemlidir. Bir Kosta Rika vize uygulaması olmadığından gümrük kapısında çok uzun bir zaman boyunca kalmanız söz konusu değildir.

Kosta Rika vize yoktur. Bundan dolayı yukarıda saydığımız evrakların haricinde aynı zamanda sizden şunlar istenecektir. Birisi otel rezervasyonudur. Bunun sunulması önem arz eder. Diğeri ise kimlik kartının fotokopisidir. Bunlar yeterlidir.

Kosta Rika Nasıl Gidilir | Vize İstiyor mu – Vize Randevu
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×