Kenya Vize

Kenya vize, umuma mahsus pasaport sahiplerinin tüm seyahatlerinde alması gereken vize türüdür. Hususi, diplomatik ve hizmet pasaport türüne sahip kişiler ise turizm / iş görüşmesi amaçları dışındaki tüm ziyaretlerinde ve 90 günden uzun sürecek ziyaretlerinde vize almalıdır.

Kenya vize almak isteyen kişiler yetkili vize merkezlerine, Ankara Kenya Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Kenya Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunabilir. Doğrudan konsolosluk ve elçiliğe erişiminin zor oluğu kişiler yetkili vize merkezleri ile bulunduğu şehirden çıkmadan başvurusunu yapabilir.

Kenya vize başvuru sırasında teslim edilmesi gereken temel evraklar pasaport, seyahat sağlık sigortası, maddi durum belgeleri ve banka hesap dökümü, meslek evrakları, fotoğraf ve kimlik evraklarıdır. Vize türünüz için en uygun evrakları öğrenmek istiyorsanız Vize Randevu profesyonel yardımından destek alabilirsiniz.

Kenya’ya gerçekleştireceğiniz seyahat türüne bağlı olarak turistik, aile birleşimi, eğitim, çalışma ve benzeri vizeleri başvuru ile alabilirsiniz.

Kenya vizesinin alınabilmesi için kişilerden beklenen şartlar evrakların eksiksiz olması, dilekçe ve maddi durum belgelerinin beklenen standartları karşılayarak kişinin durumunun uygun olmasıdır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×