İngiltere Ticari Vize Türleri

İngiltere Ticari Vize Başvurusu

Birleşik Krallık, özellikle iş alanında, kişilerin oldukça ilgi odağı olan bir ülkedir. Özellikle iş adamları, bu ülkeye karşı büyük bir ilgi beslerler. Bu adamların Birleşik Krallık sınırları içerisinde yer alabilmeleri orada iş kurup yaşamlarını sürdürebilmeleri için de çeşit çeşit Birleşik Krallık Ticari Vizeleri mevcut bulunur.

Bu vizeler:

Birleşik Krallık’a gidecek olan İş adamları için standart olan ziyaretçi vizesi.

 • Yenilikçi vizesi.
 • Başlangıç ​​vizesi.
 • Olağanüstü Yetenek vizesi
 • Lisansüstü Girişimci için vize
 • Yatırımcılar için vize
 • Yurtdışında İşletme vizesinin temsilcisi.
 • Türk İş Adamı vizesi.

İş Adamlarına Verilen İngiltere Standart Ziyaretçi Vizesi

Birleşik Krallık Standart olan Ziyaretçi vizesi, Ticari Ziyaretçi Vizesini de karşılamaktadır. Bir nevi yerini almıştır. İngiltere sınırları içerisine iş amacı ile girmek isteyen kişiler bu vizeye başvuruda bulunabilirler. Bu vize ‘‘kısa süreli’’ bir vizedir.
 • Standart ziyaretçi vizesi ile İngiltere sınırları içerisini ziyaret edecek olan bir iş insanının gerçekleştirebileceği ilk etkinlikler şunlardır:
 • Birleşik Krallık’ta yapılacak olan toplantılara, düzenlenen konferans, seminer ve röportajlara mutlaka katılın.
 • Ticari yapıda bulunmayan, kâr amacı olmayan bir kereye mahsus olacak şekilde ya da kısa süreli bir dizi konuşma yapın.
 • Anlaşmaları ve sözleşmeleri tartışın, üzerine konuşun, anlaşma sağlayın ve imzalayın.
 • Ziyaretçinin direkt olarak satış yapmaması şartı ile düzenlenen ticaret fuarlarına sadece tanıtım amacı ile katılın. Direkt olarak satış yapmaktan kaçının.
 • Saha ziyaretleri düzenleyin ve bu sahalarda incelemeler gerçekleştirin.
 • Yurtdışı için olan istihdamlar için çeşitli bilgiler edinin.
 • Müşteri için yapılacak olan herhangi bir işin Birleşik Krallık sınırları dışında yapılması şartı ile, Birleşik Krallık merkezli olan bir müşterinizin ihtiyaçları hakkında bilgiler edinin.
 • Birleşik Krallık Standart Ziyaretçi Vizesi’ne sahip olan kişiler, bu vize sayesinde Birleşik Krallık sınırları içerisinde 6 aya kadar kalabilirsiniz.
İngiltere Ticari Vize Türleri
İngiltere Ticari Vize Türleri

İngiltere’nin Yenilikçi Vizesi

Birleşik Krallık’ın yenilikçi vizesine, Birleşik Krallık sınırlarında bir iş kurmak ya da bu sınırlar içerisinde zaten önceden kurulmuş bir işi yürütmek isteyen yatırımcı kişiler başvurarak sahip olabilirler. Başvuru şartı için uygun olan kişilerin tümü AEA ve İsviçre uyruklu olmayan kişileredir.

Eğer bir iş kurma amacınız var ise en az 50.000 Gbp civarında bir yatırım fonu , sizden istenebilir. Elbette bu vize için başka şartlar da aranmaktadır.

Bu vize için başvuruda bulunuyor iseniz, gerekli geçim kaynağınızın bulunduğunu, İngilizce olacak şekilde dil şartını karşılayabildiğinizi ve en az 18 yaşında olduğunuzu yani reşit olduğunuzu kanıtlamak durumundasınız.

UK Innovator Visa’ya sahip iseniz, Birleşik Krallık sınırları içerisinde üç yıla kadar kalabilme imkanına sahip olursunuz. Eğer isterseniz de süresi tamamlanmadan uzatma başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Bu vize ile Birleşik Krallık’ta beş yılınızı tamamladıktan sonra, Birleşik Krallık’a yerleşebilmek için başvuruda bulunma imkanına sahip olursunuz.

İngiltere’nin Başlangıç ​​Vizesi

Birleşik Krallık içinde AEA dışı ve İsviçre uyruklu olmayan bir iş yeri kurma amacınız var ise, Birleşik Krallık Başlangıç ​​Vizesi için başvuruda bulunma imkanına sahipsiniz. Bunun için en önemli kriter, bir Birleşik Krallık’a bağlı olan yüksek öğrenim kurumu ya da Birleşik Krallık’daki girişimcileri destekleme ile ilgili geçmişe sahip olan bir ticari kuruluş tarafından kabul edilmeniz gerektiğidir.

Birleşik Krallık Başlangıç ​​Vizesi’ne sahip olan kişiler, bu vize sayesinde Birleşik Krallık sınırları içinde 2 yıla kadar kalabilirsiniz.

İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi – 1. seviye

Nitelikli bir iş alanda çalışan biri iseniz, tanınmış ya da gelişme aşamasında olan bir lider olarak kabul edildiyseniz, 1. Seviye Olağanüstü Yetenek Vizesi için başvuruda bulunma imkanına sahipsiniz.

Bu vizenin başvuru süreci iki temel adımdan oluşmaktadır: Öncelikle merkez ofis tarafınca onaylanmanız gerekir, daha sonra vize için başvuru yapabilirsiniz.

Birleşik Krallık dışından başvuru yapacak biri iseniz de 5 yıl 4 aya kadar, Birleşik Krallık içinde başvuru yaparsanız da yaklaşık 5 yıla kadar İngiltere’de bulunma imkanına sahip olursunuz.

Birleşik Krallık’ın Lisansüstü Girişimci vizesi (Tier 1)

Tier 1 Lisansüstü Girişimci vizesi, hem orijinal, özgün hem de güvenilir özelliğe sahip proje fikri olan mezunlar için olan bir vize türüdür. Mezun olmuş kişi, Birleşik Krallık’a bağlı olan bir yüksek öğretim kurumu ya da Uluslararası Ticaret Departmanı tarafından kabul edilip onaylanmış olmalıdır.

Bu vize ile Birleşik Krallık’ta 1 sene bulunabilirsiniz, eğer dilerseniz 1 sene de uzatma imkanınız bulunur.

İngiltere Yatırımcı vizesi (Tier 1)

Birleşik Krallık’ta bulunup en az 2.000.000 Gbp kadar bir yatırım yapma amacına sahip biri iseniz ve EEA ve İsviçre uyruklu değilseniz bu vize için başvuruda bulunma imkanına sahipsiniz.

Bu vizeye sahip olanlar, İngiltere’de 3 yıl 4 ay kadar bulunabilme imkanına sahiptir. Ayrıca, eğer isterseniz vize süresini 2 yıl daha uzatma şansınız vardır.

Yurtdışı İşletme İngiltere Vizesinin Temsilcisi

EEA ve İsviçre dışında bulunuyorsanız, Yurtdışı İşletme vizesi Temsilcisi için başvuruda bulunma imkanına sahipsiniz.

 • Birleşik Krallık içerisinde bir yer açmayı düşünen denizaşırı bir şirketin ya da ana şirket için tamamen iştiraki bulunan bir yan kuruluşun tek temsilcisiyseniz,
 • Birleşik Krallık’ta uzun süreli görevle, bir gazete/ haber ajansı ya da bir yayın kuruluşu olarak medya çalışanı iseniz,

Bu vize sayesinde ülkede 3 yıl kadar bir süre kalmanızı sağlar. Daha sonra isteğinize bağlı olarak iki yıl uzatma için başvurabilirsiniz. Bu ülkede beş yıl bulunduktan sonra da isterseniz yerleşmek için başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere Türk İşadamları vizesi

Birleşik Krallık’ta yeni bir iş başlatmak ya da burada zaten bulunan yerleşik bir işletmeyi yürütme amacı olan Türkler bu vizeye başvurabilirler.

Bu vizenin herhangi ücreti yoktur ve bu vize ile 12 ay ülkede bulunabilirsiniz. Sonra isterseniz vize süresini üç yıl uzatabilirsiniz.

İngiltere Ticari vizesi başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/ingiltere-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İngiltere Ticari Vize Türleri Video;

İngiltere Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×