İngiltere Vize Reddi ve Çözümü (2023)

İngiltere Vize Reddi Nedenleri

İngiltere Birleşik Krallık’ı var eden dört ülkeden biri olup en büyüğü ve merkezi durumundadır. İngiltere turistik olsun, ticari olsun, eğitim amaçlı olsun her yıl milyonlarca sayıda insanı ziyaretine kabul etmektedir.

Gelişmiş ülkelerin çoğunda olduğu gibi İngiltere’de vize uygulamalarında titiz davranmakta ve prosedürlerini ona göre işlemektedir.

Vize başvurusunda bütün uygun özellikleri taşımasına rağmen birçok insan evrak hazırlıkları konusunda eksik hata yapması nedeniyle vizesi redde uğramaktadır.

İngiltere Vize Reddi ve Çözümü (2021)
İngiltere Vize Reddi ve Çözümü

İlk defa vize başvurusunda bulunacaksanız, iş yoğunluğu nedeni ile karmaşık prosedürlere dalgınlıkla yanıt verecek durumda iseniz, zaman kaybetmeden doğru başvuru hazırlığı yapmak isterseniz ve tabi ki vizenizin red cevabı almasını istemiyorsanız Vize Randevu Temsilcileri ile iletişime geçerek bu süreçte en güvenilir desteği alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Red Nedenleri

Finansal Nedenler: İngiltere seyahati için başvuru yaptığınızda sizden yeterli maddi gücünüzün olduğuna dair belgeler istenecektir.

Eğer İngiltere seyahati için gerekli olan miktar banka hesaplarında bulunmuyorsa veya eksik ise ya da nereden geldiğini açıklayamadığınız yüklü miktarda bir paranız varsa vizeniz redde uğrayacaktır.

Bu nedenle ne kadar zamandır çalıştığınızı, maaşınıza göre giderinizi veya bankada bulunan yüklü miktardaki birikiminizin nereden geldiğini ayrıntısıyla anlatmanızda vizenizin onay almasında fayda sağlayacaktır.

Başvuru Formu Eksik ya da Yanlış Doldurulması: İngiltere Vize başvurusu için doldurulması gereken başvuru formu İngiltere Konsolosluğu resmi web sayfasından online olarak doldurulmaktadır.

Online olarak doldurulacak olan formda bulunan kısımların dikkatle doldurulması, boş bırakılmaması, yanlış kelime kullanılmaması çok önemlidir.

Öyle ki yanlış yazıma uğramış cevaplar Konsolosluk incelemelerinde yalan beyan yerine sayılabilmekte ve 10 yıla varan sürelerde vizeden men edilme durumu oluşmaktadır.

En küçük hataya bile esneklik göstermeyen form incelemelerinde basit ve bilinçsizce yapılan hatalar yüzünden vizenizin red cevabını almasını istemiyorsanız bu konuda uzman vize uzmanlarımızdan yardım almanızı öneririz.

Eksik ya da Yanlış Beyan: Başvuru formunda bulunan sorulara vermiş olduğunuz eksik bilgiler ve ya bilinçsizce vermiş olduğunuz yanlış cevaplar yüzünden kasıtlı olarak yapıldığı düşünülerek vizenizin red ile sonuçlanmasına ve 10 yıl men edilmenize sebep olacaktır.

Formu doldururken kelimeleri hatta harfleri çok dikkatli kullanmalı formu tamamen doğru şekilde doldurmak zorundasınız.

Ayrıca formda belirttiğiniz beyanlar ile sunacağınız orjinal evrakların birbirine uyumlu olmasına oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Vizenin Hatalı Kullanımı:Daha önce İngiltere’ye gerçekleştirmiş olduğunuz seyahatlerde belirtmiş olduğunuz seyahat tarihlerine giriş-çıkış sürelerine dikkat etmeyerek veya önemsemeyerek daha fazla İngiltere’de kalmanız vizenizi kötüye kullanmak olarak kabul edilir ve yüksek oranda vize reddine sebep olan nedenler arasındadır.

Bu nedenle başvuruda belirtmiş olduğunuz seyahat sürelerine sadık kalarak seyahatinizi gerçekleştirmeniz hem diğer alacağınız vizelerde size kolay sağlayacak hemde vizenizin red olmamasına yarayacaktır.

Öğrenci Vizeleri Hatası: İngiltere’de bir çok şekilde eğitim almak istenebilir ve bunun için bir çok öğrenci vizesi bulunmaktadır.

Fakat alınmak istenen öğrenci vizesi sizin için doğru vize mi değil mi bunun kararını veremeyip yanlış vizeye başvuru yapmanız halinde vizeniz redde uğrayabilir.

Örnek verecek olursak 30 yaşındaki bir kişinin dil eğitimi almak için İngiltere Öğrenci vizesi başvurusu yapması değerlendirmeyi yapan yetkililere olumsuz gelebilir ve vize redde uğrayabilir.

İngiltere Vize Reddinde İtiraz Hakkı

İngiltere bir vizeye ret cevabı verdiğinde bunun nedenini de açıklamaktadır. Eğer vizenize ret olan sebep evrak eksikliğinden kaynaklanıyor ise evraklarınızı tamamlayıp yeniden değerlendirilmesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ciddi itiraz yolları olan idari itiraz ve dava gibi hakları bütün süreci kusursuz tamamladığınız halde vize reddine uğradığınız durumda kullanmanız daha doğru olacaktır.

Vize görevlisine ait hatadan dolayı vize reddi oluştuğu düşünülmekte ise İdari İtiraz hakkı Tier,1,2,4,5 ve Ankara Antlaşması vize türleri için kullanılabilir.

İtiraz Davası açabileceğiniz durumlar ise iltica başvurusuna yapılan red’lerde, insan haklarına ters düşen ret kararlarında, A.B düzenlemesine rağmen sınır dışı ve red kararlarında, Vatandaşlıktan çıkarma kararlarında, Koruma amaçlı statünün iptal kararında İngiltere Göçmenlik Mahkemelerine dava açabilirsiniz. Bu nedenler dışında oluşan nedenler için dava açma hakkınız bulunmamaktadır.

İngiltere Vize Reddi Sonrasında Yeniden Başvuru Yapma Hakkı

İngiltere Vize başvurunuz ret aldığı durumlarda bir daha İngiltere vize hakkınız olmadığı anlamına gelmez. Size yapılan açıklamalara göre yapılan hatalar düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Vize başvurularınız da ret cevabı almamak için ya da almış olduğunuz ret cevabı neticesinde ne yapacağınızı bilmiyorsanız ve yeniden hata yapmak istemiyorsanız Vize Randevu destek hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İngiltere vize başvurusu yapmak ve süratli bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/ingiltere-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İngiltere Vize Reddi ve Çözümü (2023) Video;

İngiltere Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×