İngiltere Kısa Süreli Vizeler

İngiltere Kısa Süreli Vize Başvurusu

Avrupa Kıtası’nda yer alan Birleşik Krallık, diğer adıyla İngiltere çok gelişmiş ve popüler bir ülkedir. Kısa süreli Birleşik Krallık vizesi ise, Birleşik Krallık sınırları içerisinde 6 ay ya da 12 ay kalmak isteyen vatandaşlar içindir.

Siz de Birleşik Krallık ülkesini geçici bir süreyle ziyaret etmek istiyorsanız, prosedürlere göre vize almanız gerekmektedir.

İngiltere Kısa Süreli Vize Türleri Arasında Neler Vardır?

İngiltere’yi kısa süreli olarak ziyaret etmek isteyenler için kısa süreli vize türleri bulunmaktadır. Toplam 7 adet Birleşik Krallık kısa süreli vize türü bulunmaktadır.

Birleşik Krallık Standart Ziyaretçi Vizesi

Bu vizeye UK ziyaretçi vizesi de denmektedir. Bu vize, akraba ve arkadaş ziyaretleri ya da turizm amaçlı ziyaretler için verilmektedir. Aynı zamanda bu vize, spor etkinlikleri veya yaratıcı herhangi bir faaliyet gerçekleştirmek için de verilmektedir.

Bunun yanı sıra, özel bir sağlık hizmeti alacaksanız da, bu vizeye başvurmalısınız. Ziyaretçi vizesini edindiyseniz, İngiltere’de çalışma hakkınız yoktur. Ancak dilerseniz 30 günlük bir iş faaliyetine katılabilirsiniz. Bu iş sizin kendi esas işiniz olmamalıdır.

Birleşik Krallık Kısa Dönemli Eğitim Vizesi

UK kısa süreli çalışma vizesi olarak da adlandırılmaktadır. Bu vize 6 ay ya da 11 ay süreli olabilmektedir. Bu vize, kısa süreli çalışma veya eğitim programına katılmak isteyen vatandaşlar için verilmektedir. Bu vizeyi kullanarak tam zamanlı bir eğitim programına katılamazsınız. Aynı zamanda, İngiltere’de çalışamazsınız.

Birleşik Krallık Transit Vizesi

Bu vize sayesinde UK Transit Visa yapma şansınız vardır. Başka bir ülkeye en fazla 48 saat süren bir yoldan ulaşabilirsiniz. Transit geçiş esnasında İngiltere’de kalma süresi ve sınır kontrolüne uygunluğa göre kurallar vardır.

İngiltere Kısa Süreli Vizeler
İngiltere Kısa Süreli Vizeler

İngiltere Ücretli İzinli Katılım Vizesi

Aynı zamanda, izinli ücretli sözleşme vizesi olarak da adlandırılır. Bu vize bir işte profesyonel olan ve 1 aya kadar devam edecek olan ücretli iş yapacak olan vatandaşlar için düzenlenmektedir.

Edinmiş olduğunuz Birleşik Krallık ücretli izinli katılım vizesi haricinde diğer bir işte çalışamazsınız. Bunun yanı sıra, serbest bir iş de yapamazsınız. Bu vize sayesinde çalışmak için en fazla 30 gün süre verilir.

Birleşik Krallık Evlilik Ziyaretçi Vizesi

Birleşik Krallık ülkesinde evlenecekseniz ve 6 aydan daha az bir süre kalmayı planlıyorsanız, bu vizeye başvurmalısınız. Bu vizeyi kullanarak çalışma ya da serbest çalışma gibi faaliyetler gerçekleştiremezsiniz. Size verilen tek hak, en fazla 30 gün süren bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı da sizin esas faaliyetiniz olmamalıdır.

4. Seviye Çocuk Vizesi

Çocuğun sahip olabileceği 4. seviye çocuk vizesi, çocuğunuza refakat edilmesi için ebeveyne verilmektedir. Bu vize 6 ya da 12 ay süreyle verilir. İş ya da serbest mesleğiniz olmazsa, bu vizeyi aldığınız için eğitim programlarına da katılamazsınız.

Çin Tur Grubu İçin Birleşik Krallık Vizesi

Çin tur grubunun bir parçası olan ADS, yani Onaylanmış Hedef Durum Antlaşması ile Birleşik Krallık en fazla 30 gün olmak kaydıyla ziyaret edilebilir. bu vizeyi alan vatandaşlar bir işte ya da serbest bir işte çalışamaz. Aynı zamanda, eğitim de göremez.

İngiltere Kısa Süreli Vize Ne Kadar Sürede İşlenir?

İngiltere kısa süreli vize başvurunuzu yaptıktan sonra belli bir karar aşaması olur. Bu süre genellikle 3 hafta kadar sürmektedir.

Birleşik Krallık Kısa Süreli Vizeye Ne Zaman Başvurma Uygundur?

Birleşik Krallık seyahatinden 30 gün önce başvuru yapmanız uygun olacaktır.

Birleşik Krallık Kısa Süreli Vize İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İngiltere vizesi için sahip olmanız gereken bilgilerin yanı sıra, edinmeniz gereken resmi belgeler bulunmaktadır. İngiltere kısa süreli vize başvurusu için gereken evraklar;

  • Finansal geçerliliği kanıtlayan son banka beyanları
  • İngiltere’de duran bir kişinin davet mektubu, bu kişi ev sahibi olan bir arkada, akraba ya da bir işyeri olabilir. Bu kişinin uyruğu, kimliği, adresi ve finansal durumunu kanıtlayan belgeler de gereklidir.
  • Şu anki durumunuzun kanıtı
  • Öğrenciyseniz, öğrenci olduğunuzu belirten bir yazı, bu yazıyı bilinen bir eğitim sağlayıcısı vermelidir.
  • Çalışma onayı yazısı, işveren tarafından verilen bir belgedir. İşvereniniz iş sürenizi ve pozisyonunuzu anlatan bir mektup vermelidir. Ziyaret sürenizde, çalıştığınız yerde devamsızlık izniyle birlikte verilmelidir.
  • Serbest çalışansanız, işletme onay belgesi, işe başlama tarihiniz belirtilmelidir.
  • İngiltere’yi ziyaret sebebiniz ve kanıtı
  • Tüberküloz testi sonuçları sınava girecek olan ülkeler içindir

Kısa Süreli Vize İçin Uygun Belge Formatı

Vize başvurusu için belgeler tamamen orijinal olmalıdır. Dil olarak İngilizce veya Galceye çevrilmelidir. Doğru çevrildiğini gösteren yazılı onay çevrilme tarihi, detaylar ve çevirmenin iletişim bilgileri belirtilmelidir.

İngiltere Kısa Süreli vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/ingiltere-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İngiltere Kısa Süreli Vizeler Video;

İngiltere Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×