İngiltere Aile Vizesi

İngiltere Aile Vizesi Başvuru

İngiltere aile vizesi, bireylerin Birleşik Krallık veya İngiltere’de yaşayan aile bireyinin yanına gitmesi için alabilecekleri vizedir. Bu vize sayesinde aile hayatına devam edilebilir. Bu vizenin alınabilmesinin başvuru sahibinin İngiltere’de bulunan kişiyle ilişkisine bağlı olarak başvurabilecekleri vize alma yolları vardır.

Bu yollar şunlardır;              

  • İkamet sahibinin eşi/partneri veya ortağı olarak başvuru
  • İkamet sahibinin çocuğu olarak başvuru
  • İkamet sahibinin ebeveyni olarak başvuru
  • İkameti bulunan kişiden ayrılmış eşi olarak başvuru
  • İkamet eden kişinin bakımına ihtiyaç duyan kişi olarak başvuru
  • İngiltere’de bulunan kişinin ölmüş olması durumunda eşi olarak başvuru
  • İngiltere’de ikameti bulunan kişinden ayrılma durumunda başvuru
  • Özel hayat için başvuru

İngiltere’de veya Birleşik Krallık ülkelerinden birisinde bulunan eşiniz, partneriniz veya ortağınız varsa bu yollardan birisini kullanarak İngiltere’ye gitme şansı elde edebilirsiniz. Ancak bu yolları kullanabilmeniz için aranan şartları taşımanız ve bazı başvurularda sponsorunuzun söz konusu kişinin olması gerekir.

İngiltere Aile Vizesi Çeşitleri

İngiltere aile vizeleri başvuru yapacak kişinin İngiltere’de ikamet eden kişiye olan yakınlığına bağlı olarak değişir. Aile vizesi çeşitleri arasında eş, ebeveyn, çocuk, hasta yakın, dul eş ve ayrılan eş vizeleri bulunur. Bu vize türlerine dair bilgiler ise şunlardır;

İngiltere Aile Vizesi
İngiltere Aile Vizesi

Eşlerin Alabileceği Aile Vizesi

Eşiniz veya partneriniz İngiliz vatandaşı veya İngiltere’de ikamet eden birisiyle eş aile vizesi alarak yanına gitmeniz mümkündür. Bu sayede sizde vize süresince eşinizin yanında yaşayabilirsiniz. Ancak bu vizeyi alabilmeniz için ikamet sahibinin eşi olduğunu evlilik cüzdanı gibi belgelerle kanıtlamanız gerekir.

Çocukların Alabileceği Aile Vizesi

Anne veya babanız İngiliz vatandaşı veya İngiltere’de ikamet ediyorsa ebeveyninizin yanına gitmek için çocuk vizesi alabilirsiniz. Bunun için doğum belgesi ve söz konusu ikamet sahibiyle olan ilişkiyi kanıtlayabilmeniz gerekir. Bunun dışında ikamet sahibinin bakmakla yükümlü kişi olmanız lazımdır.

Ebeveynlerin Alabileceği Aile Vizesi

İngiliz vatandaşı olan veya Birleşik Krallıkta bulunan çocuklarınızın yanına gitmek isterseniz ebeveyn vizesi alarak gitmeniz mümkündür. Ancak bu vizeyi alabilmeniz için çocuğunuzun 7 yıldır (en az) Birleşik Krallıkta ikamet ediyor olması gerekir. Bunun dışında ise ebeveyn bağını başvuru esnasında kanıt olarak sunmalısınız. Ayrıca bu vizeyi alabilmeniz için çocuğunuz 18 yaşını geçmemiş olması gerekir.

Bakıma Muhtaç Yetişkinlerin Alabileceği Aile Vizesi

İngiltere vatandaşı veya ikamet sahibi olan kişilerin bakımını muhtaç olan bir yetişkinseniz aile vizesinden yararlanarak İngiltere’ye gidebilirsiniz. Vizeyi alabilmeniz için engel ve bakıma muhtaçlık durumunuzu kanıt olarak sunmanız gerekir. Ayrıca yanına gideceğiniz kişinin sizin bakımınızı üstleneceğini belirtmesi gibi kanıtlarda aranabilir.

Vefat Eden Eş Üzerinden Alınabilecek Aile Vizesi

İngiltere’de ikamet eden eşiniz vefat etmişse onun üzerinden İngiltere’ye gitme şansı elde edebilirsiniz. Alacağınız aile vizesi ile İngiltere’de kalıcı ikamet kazanmanız mümkündür. Ancak bu vizeyi alabilmeniz içinde ilişki kanıtı sunmanız lazımdır.

Özel Hayat Aile Vizesi

Yaşadığınız birliktelik dolayısıyla Birleşik Krallık’a gelmeyi hak kazandığınızda birlikteliğinizin sona ermesi durumunda ülkeden ayrılmanız mümkün olmazsa ikamet hakkı elde etmeniz mümkündür. Bunun için ülkede uzun süre kalmış olmanız ve aranan diğer şartlara uygun olmanız gerekir.

Ayrılma Durumunda Alınabilecek Aile Vizesi

İngiltere’de yaşayan eşinizle olan ilişkinizin bozulması, boşanmanız ve ayrılmanız gibi durumlarda da aile vizesinden yararlanma hakkınız vardır. Ancak İngiltere’ye gidebilmeniz için ayrıldığınız eşinizin veya partnerinizin size sponsor olacağını belirtmesi lazımdır. İngiltere’ye yerleşme amacınız varsa başvurunuzun kabul edilmesine kadar ayrıldığınız eşe bağımlı olarak ülkede kalabilirsiniz.

İngiltere Aile Vizesi Hangi Durumlarda Alınamaz?

İngiltere aile vizesinin alınabilmesi için pek çok yol bulunabilir. Ancak bazı durumlarda aile vizesinin alınması mümkün olmaz. Ülkede çalışma vizesi veya öğrenci vizesiyle bulunuyorsanız aile vizesini alamazsınız. Ayrıca İngiltere’de ziyaretçi vizesiyle kalıyorsanız da aile vizesini almanız mümkün olmaz.

İngiltere Turistik ve Ticari vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/ingiltere-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İngiltere Aile Vizesi Video;

İngiltere Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×