Hong Kong Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022)

Hong Kong Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Hong Kong Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Hong Kong dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Hong Kong Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Hong Kong’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları umuma mahsus, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi kişiler 90 güne kadar olan seyahatler için Hong Kong vizesinden muaf tutulmuşlardır.

Bunun yanında Hong Kong’a girişlerde sınır kapısında ülkeye giriş amaçlarında tereddüt uyandıran hareketlerde ve çelişkili konuşmalarda bulunan kişilerin girişlerine izin verilmemektedir.

Bir diğer konu ise Hong Kong seyahati süresince gerekli olan harcamalar için yeterli miktar para bulunmaması halinde ülkeye girişlerde izin verilmemektedir. Bu sebeple kişilerin yanlarında gereken miktarda para bulundurması ve sınır yetkililerine beyan etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca Hong Kong havalimanları, sınır geçişleri transit yolculuklar için kullanılması durumunda gidilecek ülkeye dair biletlerini beyan etmeleri ve bulundurmaları gerekmektedir. Hong Kong yasalarına göre girişlerde tüm gerekli prosedürler yerine getirilse dahi sınır yetkilileri tarafından ülkeye almama yetkisi bulunmaktadır.

Hong Kong’a Girişlerde Bulundurulması Gereken Para Miktarı Hakkında

Hong Kong’a girişlerde kişilerin yanında bulundurması gereken para miktarı hakkında herhangi bir sınırlama bulunmazken Çin ve Hong Kong arası giriş-çıkışlarda üzerlerinde 5000$ dan fazla para bulunanların miktarla ilgili açıklamayı sınır yetkililerine yapmaları gerekmektedir.

Hong Kong Seyahati İçin Alınması Gereken Önlemler

  1. Hong Kong seyahatine çıkmadan önce vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nı arayarak seyahat sağlığı hakkında bilgi almaları ve gereken aşıların yapılmasını tavsiye ediyoruz.
  2. Bu aşılar grip aşısı, çocuk felci aşısı, boğmaca, tetanoz, difteri, kabakulak, kızamık, sıtma, sarı humma, kuduz aşısı, hepatit, tifo aşıları olmaktadır.
  3. Hong Kong Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Hong Kong Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Hong Kong Vize Ücreti

Çin, Türkiye’den vize talep eden ülkeler arasında yer alır. Bu nedenle Hong Kong’a gidecek olan vatandaşların gitme amacına göre bir vizeye müracaat etmesi gerekir. Vize başvurusu için gereken belgelerin teslim edilmesi ardından vize ücreti ödenerek başvuru yapılabilir. Hong Kong vize ücreti 116 USD olarak belirlenmiştir.

Hong Kong gitmek için ne gerekli: Hong Kong’a gitmek için Çin vizesi alınması gerekmektedir. Şehre gitme amacınıza göre seyahat, eğitim, çalışma, ticari, aile birleşimi gibi farklı vize türlerinden birine müracaat edebilirsiniz. Bu vizelerin alınması için pasaport sahibi olmanız şarttır.

Çin turist vizesi ülkede 30 günden uzun süre konaklamak isteyen Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği vize türüdür. Turist vizesi almak için gereken belgeler güncel pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf, uçak bileti, konaklama rezervasyonu gibi belgelerdir. Turist vizesi başvurusu Çin konsolosluğuna yapılır.

Hong Kong seyahat kısıtlaması 2021 yılında kaldırılmıştır. Şehre gitmek için Çin vizesi türlerinden birini almanız gerekir. Çin’e seyahat eden kişilere PCR testi yapılmakta ve karantina uygulanmaktadır.

2020 yılında pandemi sebebi ile vize vermeyen Çin vizesi kolaylaştı. 2021 yılında ülkeye gitmek için turistik, çalışma, ticari gibi tüm vize türlerine başvuru yapabilirsiniz. Çin vizesi başvurusunda gerekli belgelerin dikkatli bir şekilde hazırlanması ve başvurusu sürecindeki güncel bilgilerin dikkate alınması önemlidir.

Çin vize başvurusu Çin konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine yapılır. Başvuru yapmak için randevu almanız ardından Çin vizesi başvuru formunu doldurmanız ve vize talep dilekçesi yazmanız istenir. Randevu tarihinde gerekli tüm belgeleri vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.

Çin vize istiyor mu: Çin, Türk vatandaşlarının ülkede 30 günden uzun süre kalacağı seyahatleri için vize ister. Seyahati 30 günü geçmeyecek Türk vatandaşları, güncel pasaportları ile ülkeye giriş yapma hakkına sahiptir.

Türkiye, Çin’in vize istemediği ülkeler arasında yer alsa da vizesiz giriş yapılması için belirli kısıtlamalar vardır. Çin’e sadece 1 ayı geçmeyecek seyahatiniz için vizesiz giriş yapabilirsiniz. Eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi amaçlarla ülkeye gidecek olan kişilerin vize alması zorunludur.

Hong Kong Vize

Hong Kong Vize almadan seyahat edilebilecek şehirler içerisindedir. Çin’e gidecek olan Tük vatandaşları, 30 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır. Ancak 1 aydan uzun süre Hong Kong’da kalacak olan veya eğitim, çalışma gibi amaçlarla gidecek olan Türk vatandaşlarının vize alması zorunludur.

Hong Kong vizesi Çin konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine müracaat ederek alınabilir. Vize alınması için randevu tarihinden önce vize başvuru formunun doldurulması ve vize talep dilekçesinin yazılması gerekir. Randevu tarihinde başvuru yaptığınız vize türü için istenen tüm belgeleri vize merkezine teslim etmeniz ardından başvuru yapabilirsiniz.

Hong Kong seyahat süresi 1 ayı geçmeyecek Türk vatandaşları vize almak zorunda değildir. 1 aydan uzun süre konaklamak için turist vizesi alabilirsiniz. Eğitim, çalışma, ticari gibi amaçlarla gidecek olan kişiler, gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır.

Hong Kong vizesi almak için belirlenen randevu tarihinde tüm belgeleri vize merkezine teslim etmeniz gerekir. Bununla birlikte Hong Kong vize ücretini ve vize merkezi ücretini de ödemeniz istenmektedir. Hong Kong vize ücreti 116 USD olarak belirlenmiştir.

Hong Kong pasaportu Çin konsolosluğundan alınmaktadır. Hong Kong’a gidecek olan Türk vatandaşlarının güncel pasaport sahibi olması zorunludur. Pasaport alma, pasaport yenileme gibi işlemler için Çin konsolosluğundan randevu alabilirsiniz.

Hong Kong seyahat kısıtlaması 2021 yılında kaldırılmıştır. Ülkeye seyahat edecek olan yabancı uyruklulara PCR testi yapılmakta ve karantina uygulanmaktadır. Karantina süresi biten turistler, şehirde herhangi bir kısıtlama olmadan seyahat edebilir.

Hong Kong oturma izni Çin’de 90 günden uzun süre konaklayacak olan Türk vatandaşlarının başvurması gereken yasal ikamet iznidir. Oturma izni alınması için ülkeye gitme amacına göre bir vize ile giriş yapılması gerekir. Eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi uzun vize türlerini alan kişilere oturum izni verilmektedir.

Hong Kong Büyükelçiliği Ankara ilinde faaliyet gösteren ve Çin vizesi alma, pasaport alma, pasaport yenileme gibi işlemleri yürüten resmi kurumdur. Hong Kong’a gitmek isteyen Türk vatandaşları, Çin Büyükelçiliğinden randevu almalı ve vize başvurusu için gerekli evrakları teslim etmelidir.

Hong Kong Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×