Hong Kong Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Hong Kong Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Hong Kong Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Hong Kong dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Hong Kong Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Hong Kong’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları umuma mahsus, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi kişiler 90 güne kadar olan seyahatler için Hong Kong vizesinden muaf tutulmuşlardır.

Bunun yanında Hong Kong’a girişlerde sınır kapısında ülkeye giriş amaçlarında tereddüt uyandıran hareketlerde ve çelişkili konuşmalarda bulunan kişilerin girişlerine izin verilmemektedir.

Bir diğer konu ise Hong Kong seyahati süresince gerekli olan harcamalar için yeterli miktar para bulunmaması halinde ülkeye girişlerde izin verilmemektedir. Bu sebeple kişilerin yanlarında gereken miktarda para bulundurması ve sınır yetkililerine beyan etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca Hong Kong havalimanları, sınır geçişleri transit yolculuklar için kullanılması durumunda gidilecek ülkeye dair biletlerini beyan etmeleri ve bulundurmaları gerekmektedir. Hong Kong yasalarına göre girişlerde tüm gerekli prosedürler yerine getirilse dahi sınır yetkilileri tarafından ülkeye almama yetkisi bulunmaktadır.

Hong Kong’a Girişlerde Bulundurulması Gereken Para Miktarı Hakkında

Hong Kong’a girişlerde kişilerin yanında bulundurması gereken para miktarı hakkında herhangi bir sınırlama bulunmazken Çin ve Hong Kong arası giriş-çıkışlarda üzerlerinde 5000$ dan fazla para bulunanların miktarla ilgili açıklamayı sınır yetkililerine yapmaları gerekmektedir.

Hong Kong Seyahati İçin Alınması Gereken Önlemler

  1. Hong Kong seyahatine çıkmadan önce vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nı arayarak seyahat sağlığı hakkında bilgi almaları ve gereken aşıların yapılmasını tavsiye ediyoruz.
  2. Bu aşılar grip aşısı, çocuk felci aşısı, boğmaca, tetanoz, difteri, kabakulak, kızamık, sıtma, sarı humma, kuduz aşısı, hepatit, tifo aşıları olmaktadır.
  3. Hong Kong Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Hong Kong Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.
Hong Kong Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×