Hong Kong Vize

Hong Kong vize işlemleri gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun nedeni ise yapılmış olan anlaşmaların sonrasında vizesiz seyahatin önünün sonuna kadar açılmış olmasıdır. Sürece dair tüm bilgileri edinmek ise aracı kurumumuz sayesinde oldukça basittir.

Hong Kong vize sürecine gerek yoktur. Çin yönetimine bağlı olan bu kente gidebilmek için yapılması gereken birtakım şeyler mevcuttur. 90 güne kadar vizesiz kalmak mümkün olduğundan mutlaka seyahat amacının açıklanmış olduğu dilekçe yazılmalıdır.

Bunun yanı sıra Hong Kong vize olmadan gidebilmek adına kesinlikle pasaportunuzun bulunması gerekmekte. Belli miktarda bir paranın olması, süreç içerisinde dikkat edilecek olan hususlardan birisidir.

Direkt olarak buraya uçuşlar mevcuttur. Pasaport ve kimlik kartınızın yanı sıra uçak biletinizi almalı, bunun bilgilerini her daim yanınızda bulundurmalısınız.

Hong Kong varışı sonrasında sizi gümrük kapısında karşılayacak olan yetkililere uçak rezervasyonunu göstermek önem arz eder. Bunun yanı sıra kalınacak olan otelin bilgilerini de paylaşmak gerekmektedir. Bu sayede giriş işlemleri hususunda herhangi bir sorun çıkmamış olur.

Hong Kong Vize İstiyor Mu?

Çin’e seyahat planlayan Umumi Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alması gerekir. Fakat Hong ve Makau için vizeye gerek yoktur. Hong Kong’a gelerek Çin için buradan vize alınmaz. Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahibi kişiler için vize talep edilmemektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×