Güney Kore Vize

Güney Kore vize işlemleri ülke konsolosluğu ve yetkili vize merkezleri aracılığı ile yürütülür. Vize türleri; aile birleşimi, turistik, ticari, çalışma, eğitim gibi farklı sınıflara ayrılmıştır. Başvuru yapacak kişiler, ülkeye gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır.

Vize başvurusu yapmak için öncelikle başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formu, ülke konsolosluğu tarafından yayınlanır ve internet üzerinden doldurulabilir. Başvuru formunu doldurmanız ardından randevu tarihi belirleyebilirsiniz.

Güney Kore vize evrakları, başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik gösterse de tüm vize türleri için talep edilen başlıca evraklar vardır. Bu evraklar; güncel pasaport, fotoğraf, otel rezervasyonu, uçak bileti, gelir belgeleri, mesleki belgeler, kimlik fotokopisi ve nüfus kayıt örneğidir.

Vize başvurusu, çalışma vizesi için yapılacaksa çalışma belgesi alınması gerekir. Bu belge, iş anlaşması yapılan firma tarafından hazırlanmalıdır. Çalışma vizesi başvurusu, firma ile birlikte yapılmalıdır. Vize işlemlerini daha hızlı tamamlamak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Güney Kore vize başvurusu, evrakları randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz ardından tamamlanır. Vize sonuçları ortalama 15 gün içerisinde olumlu veya olumsuz olacak yönde açıklanır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×