Çorum Vize Merkezi

Çorum Vize Başvurusu

Çorum merkez, Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mecitözü, Oğuzlar, Ortaköy, Osmancık, Sungurlu ve Uğurludağ ilçelerinden Çorum vize merkezi ofisimize başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuruyu isterseniz 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 numaralarından bizler ile iletişime geçerek yapabilirsiniz. Bir diğer şekilde ise mail adresimizi tercih edebilirsiniz. [email protected] mail adresimizden bizimle iletişime geçerek vize başvuru sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Çankırı Vize Merkezi

Çorum merkezde nereler gezilir?

Çorum merkezde, merkez cami gezilebilir. Anıt meydanı dolaşılabilir.

Çorum Doğal Güzellikleri Nelerdir?

Bahabey Çamlığı

Bayat Kunduzlu ve Kuşçaçimeni Yaylaları

Çatak Tabiat Parkı

Gölün Yazı Sulak Alanı

İncesu Kanyonu

İskilip Yaylaları

Karayanık Şelalesi

Çorumda neler var?

Çorum’da çorum leblebisi bulunur. Aynı zamanda fazlasıyla sulak alanda mevcuttur.

Vize Başvurusu Belgeleri

Öncelikle bilinmesi gerekir ki net bir vize başvurusu belge listesi yoktur. Her ülkenin vize başvurusu için istediği belgeler farklıdır. Bu nedenle konsolosluğun internet sitesinden veya konsolosluğu arayarak gereken belgeleri isteyebilirsiniz. Ancak bu da net ve belirleyici değildir çünkü hangi amaç ile vize aldığınız da durumu değiştirecektir. Örneğin öğrenci iseniz vizenizde gereken başka belgeler de olacaktır. Sizi kabul eden okulun kabul ettiğine dair bir belge gibi ya da bir iş bulduysanız o işverenin resmi belgesi gibi pek çok belge gerekmektedir. Bu nedenle öncelikle hangi amaçla gittiğinizi bizlere yani Çorum vize merkezi adresimize belirtmeniz gerekmektedir.

Vize Başvurusu İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

 • Pasaportunuzun bizzat kendisi ve buna ek olarak eski pasaportlarınız var ise bunların fotokopileri de eklenerek aslında sizlerin uygunluğunu arttırabilmektedir.
 • Vize almak istediğinize dair başvuru formunuz diğer bir gereksinimdir. Vize başvurunuzu yaparken olması gereken kesin belgelerden biridir ve ülke farklılığında dahi değişmeyen belgelerdendir. Çorum vize merkezi başvurusu için gerekli belgelerin başında başvuru belgesi gelmektedir.
 • Vize almak için tamamen sizin eliniz ile yazılıp ve imzalanmış bir talep dilekçesi gerekmektedir. Çorum vize başvurusu nasıl yapılır sorusu ile gelen müşterilerimizden ilk isteğimiz bir dilekçe yazmalarıdır ve bizler de bu dilekçenin en iyi biçimde olması için gerekli yardımda bulunmaktayız.
 • Biyometrik fotoğraf adını verdiğimiz fotoğraf gerekmektedir. 50×50 ölçülerinde yüzünüz fotoğrafın yarısını kaplar biçimde olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası da gereken belgelerden biridir. Özellikle yurt dışında başınıza gelebilecek durumlara karşı oldukça çözümcül bir sigortadır.
 • Kişinin buradaki mülk kayıtları bir gelir belgesi olarak da görülür ve olumlu etki eder bu nedenle vize başvurusu için eklenmelidir.
 • Banka hesap dökümleri ve hesabınızda ne kadar olduğu en yakın zamandaki çıktısı ile vize başvurusuna eklenmelidir. Gelir belgeniz de olumlu etki edecektir.
 • Kimlik fotokopiniz ve ikametgah belgeniz ile birlikte bunları ve gereksinimlere göre ek dosyaları vize başvurunuza eklemelisiniz. Bunları Çorum vize merkezi ofisi adresimize gelirseniz bizler de yapabiliriz.
Çorum Vize Merkezi
Çorum Vize Merkezi

Ticari Vize Nasıl Alınır?

Ticari vize için gereken belgelerin başında yukarıda bahsettiğimiz belgeler ile birlikte aynı zamanda bir davetiye de gerekir. Yani gideceğiniz ve vize almak istediğiniz ülkedeki ticari ortağınızdan vize alabilmeniz için bir davetiye gerekmektedir. Bu davetiye şirket tarafından onaylanmalı ve resmi bir davetiye olmalıdır. Ticari vize sonuçları daha hızlı gerçekleşir çünkü özellikle hız faktörünün önemli olduğu vizelerdir. Çorum vize birçok çeşide sahip olabilir ve bunlardan biri de ticari vizedir. Aynı zamanda otel rezervasyonları da eklenmelidir. Bu vizenin kabul edilme ihtimalini arttıracaktır.

Çorum Vize Merkezi-Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Vize ücreti ödenmesi duruma göre ve vizeye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin belli yaş grubuna vize ücreti ödenmez ve genellikle 12 yaş ve üzerine vize ücreti ödenmektedir ancak bazı durumlarda değişiklik mümkündür ve ülke bazında değerlendirilmelidir. Aynı zamanda ticari vizeler, eğitim vizeleri veya seyahat vizeleri gibi vizeler farklı ücretlendirmelere tabidir bu nedenle araştırılmalıdır. Bunlara ek olarak vize ücretlerini değiştiren ve etkileyen faktörlerin başında bizim de Çorum vize merkezi olarak sizlere bildireceğimiz üzere 90 gün altı veya 90 gün üzere o ülkede kalacak olmanız etkilemektedir. Buna göre fiyat artar veya azalır.

Vize Başvurusu Alan Ülkeler

Çorum Vize Merkezi başvuruları ülkelere ve pasaport biçimlerinize göre değişim göstermektedir.

Vize Başvurusunu Etkileyen Faktörler Nelerdir?

 • Pasaport biçimine göre değişmektedir. Örneğin umumi pasaport bunların başında gelir. Vize genelde umumi pasaportlara şarttır.
 • Hizmet pasaportu olarak nitelendirilen pasaportta da genelde vize istendiği gibi bazı durumlarda da 90 güne kadar vize istemeyen ülkeler de bulunmaktadır.
 • Hususi pasaportlar da hizmet pasaportları gibi 90 güne göre değişim göstermektedir.
 • Diplomatik pasaportlar genellikle daha kolaydır çünkü 90 güne kadar vize istemezler.
Almanya Uzun Süreli Çalışma Vizesi >>> vizerandevu.com/almanya-uzun-sureli-calisma-vizesi/sayfamızdan Almanya Çalışma vizeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çorum Vize Merkezi Video;

ÇorumAlaca Vize BaşvurusuBayat Vize BaşvurusuBoğazkale Vize BaşvurusuÇorum Vize BaşvurusuDodurga Vize Başvurusuİskilip Vize BaşvurusuKargı Vize BaşvurusuLaçin Vize BaşvurusuMecitözü Vize BaşvurusuOğuzlar Vize BaşvurusuOrtaköy Vize BaşvurusuOsmancık Vize BaşvurusuSungurlu Vize BaşvurusuUğurludağ Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×