Çorum

Çorum kentinde ikamet eden vatandaşlarımızın vize başvurularını yapması çok zor bir işlem olmamasıyla dikkat çekiyor. Özellikle belge toplama, ödeme, form doldurma gibi bir dizi aşamalar söz konusudur. Bunların tümünde doğru bir biçimde hareket edebilmek için desteği firmamızdan talep edebilirsiniz.

Çorum şehrinden vize alımını yapabilmek için o ülkenin konsolosluk sayfasına giriş sonrasında formu edinmek, bunu doldurmak, imzayı atmak gerekiyor. Bir dilekçe yazılması da sürecin parçalarının içinde dikkat çeker.

Bunun yanı sıra her zaman TL olarak ödenmesi gereken bir harç ücreti de söz konusudur. Bunun sağlanmasını takiben güvenlik prosedürü olarak bilinen parmak izinin verilmesi de lazım.

Biyometrik 2 tane resim olmalıdır. Bunun en fazla 6 ay önce çekilmiş olması her ülkenin ortak vize kuralları içerisinde yer almaktadır. Pasaport, vize alımında mutlaka bulunmalı, bunun konsolosluğa yollanması gerekmektedir.

Çorum vize işlemlerinde tam vukuatlı kayıt örneği, SGK işe giriş bildirgesi, seyahat sağlık sigortası, banka hesap döküm özeti, sahip olunan rezervasyonlar da mutlaka verilmek zorundadır.

  • Çorum Vize Merkezi

    Çorum Vize Merkezi

    Çorum merkez, Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mecitözü, Oğuzlar, Ortaköy, Osmancık, Sungurlu ve Uğurludağ ilçelerinden Çorum vize merkezi…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×