Burundi Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Burundi Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Burundi Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Burundi dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Burundi Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Burundi Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Burundi Vizesi: Randevu ve Başvuru

Burundi’ye seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahibi vatandaşların vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Sadece diplomatik (siyah) pasaport sahibi kişiler 90 günü geçmeyen seyahatleri için vize başvurusu yapmaları gerekmez.

Burundi Vize Başvurusu

Burundi Vize başvuruları Burundi Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Başvurularda randevu gerekliliği yoktur. Burundi Ankara Büyükelçiliği’ne bizzat başvuru yapmanız gerekmez. gerekli evrakları Vize Randevu Ofisine kargo yolu ya da bizzat ulaştırdığınız da sizin adınıza vize başvurunuz yapılmaktadır.

Başvurular Büyükelçiliğe hafta içinde 10-16 arasında yapılmaktadır. Başvuru için Ankara Büyükelçiliğine gitmek yerine Vize Randevu Ofisi yetkili temsilcilerinden destek alarak vize takibinizi gerçekleştirmelerini isteyebilirsiniz. Vize sonuçları evraklar hakkında bir sorun olmadığı sürece 1 hafta içinde açıklanmaktadır. Yine de Konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil günleri ve ek evrak talebi gibi konuları göz önünde tutarak 1 ay öncesinden başvurularınızı gerçekleştirmeniz de fayda olacaktır.

Burundi Vize Başvuru Evrakları Hakkında

Burundi Vize Başvurusu yapmak için gereken evraklarda bulunan başvuru formu Türkçe, Fransızca ya da Kirundi dili ile doldurulabilmektedir. Başvuru formu büyük harflerle okunaklı olacak şekilde, tüm sorulara eksiksiz ve doğru beyanlarla doldurulmalıdır. Beyan edeceğiniz evraklara uygunluğu bulunmayan form cevapları vizenizin red cevabı almasına sebep olacaktır.

Başvuru evrakları vize türüne, seyahat süresine ve mesleki durumunuza göre hazırlanmaktadır. Vize Randevu Ofisi iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşme de size sorulan sorulara doğru yanıtlar vererek, vize kategoriniz belirlenir ve vermiş olduğunuz e-mail adresine gereken evrak listesi gönderilir. Hazırlayacağınız evrakları kargo yolu ile ya da bizzat gelerek teslim ettiğinizde sizin adınıza evraklarınız incelendikten sonra vize başvurunuz yapılmaktadır.

Ankara Burundi Büyükelçiliği işleme aldığı evraklarınızı ve başvurunuzu değerlendirdikten sonra 1 hafta içinde vize sonucunuz e-mail adresinize tarafımızca iletilir.

Burundi Vize Kategorileri

 • Burundi Ticari Vize
 • Burundi Turistik Vize
 • Burundi Transit Vize
 • Burundi Aile, Arkadaş, Akraba Vizesi

Burundi Konsolosluğu| Burundi Vize Başvuru İşlemleri

 • Burundi vize başvuru işlemlerine gerek duymadan konsolosluğun çalıştığı gün ve saatlerde, gerekli evrakların hazırlandığı dosyalarla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Dilerseniz 0850 227 72 05 iletişim hattından ulaşarak Burundi vize başvurusunda gerekli olan evrakların listesini öğrenebilirsiniz.
 • Hafta içinde Pazartesi- Cuma günlerinde saat 10:00 ile 16:00 arasında işlemleri kabul eden konsolosluk ile hemen irtibat kurabilirsiniz.
 • Vize Ofisi aracılığıyla ülkeyi seyahatinizden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğinin yanıtını aktarmaktayız.
 • Resmi tatil günleriyle ilgili bilgilendirmeyi yapmakta olup, uygun zamanda sizleri yönlendirmekteyiz. Taleplerinizi [email protected]eposta adresimize ulaştırmanız halinde kısa sürede geri dönüş sağlamaktayız.
 • Vize başvurusundan önce sarıhumma aşısını ve diğer aşıları yaptırdığınıza dair uluslararası geçerliliğe sahip olan belgeleri evraklarınızın arasına eklemeniz gerekmektedir.
 • Her yolculuk öncesinde kızamık, kızamıkçık, tetanos veya boğmaca gibi aşıların yapıldığına dair belgelerin bulunması işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Burundi Vize Evrakları

Burundi seyahatlerinizde dönüş tarihi itibariyle 6 ay daha geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzla başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Burundi vizesinin basılması için en az 2 adet boş sayfanın bulunmasına özen gösteren konsolosluğun, diğer evrakları da tam ve hatasız olarak talep edeceğini unutmamalısınız. Sizler de Burundi vize evrakları hakkında detaylı bilgileri alabilmek için profesyonel olarak hizmet veren temsilcilerimizle karşılaşabilirsiniz.

Dış temsilciliklerin ve milli bayramların dışında uygun olabilecek tarih ve saatlerde işlemlerin sizler için gerçekleştirilmesinde özenli bir şekilde davranmaktayız.

Burundi Vize Başvuru Süreçleri

İstenilen evrakların sunulması halinde Burundi vize başvuru süreçleri 3-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Tüm pasaportlarda zorunlu olan Burundi vize başvurularını gerçekleştirecek olan ofislerimiz sayesinde sonuçları kısa sürede almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Vize reddi almanız durumunda vize ücretleriniz de iade edilmeyeceğinden ve itiraz süreciyle uğraşmak zorunda kalacağınızdan, bu durumları yaşamamanız için uzmanlıkla hareket edecek olan adreslerimizden faydalanabilirsiniz.

Burundi vize başvuru formunda Fransızca, Türkçe veya Kirundi seçeneklerinin mevcut olmasına rağmen ülkemizden genellikle İngilizce dilinde evraklar sunulmaktadır.

18 yaş altındaki bireylerin seyahatlerinde muvafakatname çıkarmalarına gerek duyulmamasına rağmen, yanlarında ebeveynlerden birisinin olması halinde noter tasdikli muvafakatname talep edilecektir.

Bu gibi ayrıntıları gözden kaçırmamanız ve bilgi sahibi olmanız için sizlere yardımcı olmaktayız.

Burundi Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Burundi Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×