Beyaz Rusya Vize

Beyaz Rusya vize ya da Belarus için muafiyet anlaşmalarının üzerinde durulur. 2014 yılında imzalanan anlaşmaya göre vize uygulamaları ortadan kalkmıştır. Ancak vize yerine çeşitli prosedürlerin açıklandığını unutmamak gerekir.

Beyaz Rusya vize işlemleri yerine muafiyete yer verilir ve kalınacak gün sayısına vurgu yapılır. T.C. vatandaşları 90 günlük süre içerisinde maksimum 30 gün kadar ülkede seyahat etme hakkına sahiptir.

Vize Randevu ile 30 günü aşan seyahate dair başvuru aşamaları ele alınabilir. Nitekim 30 günü aşan süreye karşılık Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden müracaat edilmesi gerekir.

Mecburi olarak öncelikle Belarus Sağlık Sigortası paylaşılır. 1 aylık olarak tahsis etmek için Euro bazında ödeme yapılır. Kalınacak gün sayısına bağlı olarak seyahat sağlık sigortasının temin edilmesi gerekir.

Beyaz Rusya vize sadece 30 günü aşan seyahatlere dair ele alınır. T.C. vatandaşlarının ilgili belgeleri toplamaları istenir. Bunlar seyahat sağlık sigortası, pasaport ve biyometrik fotoğraf olarak sıralanır. Eğitim, finansal durum ve meslek belgeleri de seyahat amacına bağlı olarak talep edilir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×