Belarus Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022)

Belarus Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Belarus Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Benin Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022)

  • Sevgili Ziyaretçilerimiz, Belarus dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Belarus Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.
  • Türkiye ile Belarus arasında 1 Haziran 2014 yılında yapılan vize muafiyeti anlaşması ile iki ülkede 30 güne kadar olan ziyaretlerde vize başvurusu yapılmasına gerek yoktur. Bir yıl içerisinde yapılan girişlerde ülkede 90 günden fazla kalınmamalıdır. Vize muafiyeti kapsamında bulunan 30 günlük süre insan ve mal taşıyan araç personeli, tren, kamyon, otobüs ve uçak sürücü ve kaptanları için de geçerlidir.

Belarus Vizesini Kimler Alabilir?

Belarus’a çalışmak, eğitim görmek, araştırma yapmak, aile birleşimi gibi 30 günden fazla süren seyahatler  için gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Belarus Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Belarus ziyareti 5 günden fazla olan ziyaretçilerin adres kaydını ilk 5 gün içinde bildirmeleri gerekir. Belarus’tan çıkış vakti gelen ziyaretçilerin yabancılar polisine “OGİM” giderek “Çıkış Vizesi” almaları gerekmektedir. Aksi takdirde çıkışlarına izin verilmeyecektir.

Belarus vizesiz mi?

Belarus belirli ülkeler için vizesiz olarak bulunurken belirli ülkeler içinde kesinlikle vizesi alınması gereken bir ülkedir.

Belarus hangi ülkelerden vize istemiyor?

Belarus’un vize istemediği ülkeler her yıl güncellik gösterir. Hangi ülkelerden vize istemediği ile ilgili detaylı bilgi ülke konsolosu iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Belarus vatandaşı nasıl olunur?

Belarus vatandaşı olabilmek için Belarus Konsolosluğu na ya da Belarus göç idaresine vatandaşlıkla ilgili başvuruda bulunabilirsiniz.

Belarus’a girişlerde ve çıkışta dikkat edilmesi gereken bir konu da ziyaretçilerin üzerlerinde 10 bin $ dolardan fazla taşımamaları gerekmektedir. Bu miktar aşılmış olduğunda Gümrük Kapısında açıklaması yapılmalı aksi takdirde paraya el konur ve hakkında soruşturma başlatılır.

Belarus Vize İstememekte Ancak Sağlık Sigortasını Zorunlu Kılmaktadır

Belarus Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Belarus Vizesi: Randevu ve Başvuru 

Belarus ziyareti gerçekleştirmek isteyen yolcularımızın giriş yapmadan önce mutlaka “Sağlık Sigortası” yaptırmaları gerekmektedir. Belarus için Sağlık Sigortası “Minsk Havalimanı”nda yapılabilmektedir. Havalimanında bulunan Sağlık Sigorta Şubesi 24 saat açık olup;

  • Günlük Sağlık Sigortası 2 €,
  • Aylık Sağlık Sigortası 31 €,
  • Yıllık Sağlık Sigortası 170 € ya yapılabilmektedir.

Belarus Oturum İznini Uzatma

Belarusta Oturum İzni ya da Vize Süresini uzatmak isteyen kişilerin Emniyet Müdürlüğü’ndeki Yabancılar ve Göç İdaresi’ne (OGİM) giderek vize süreleri bitmeden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Vize süresi dolduktan sonra başvuru yapan kişiler için gecikme süresi kadar para cezası uygulanmakta söz konusu gecikme tekrar yaşandığı takdirde ceza uygulayıp sınır dışı etmektedir.

Belarus’ta Sürücü Ehliyet Belgesi Kullanımı

  • Belarus’ta var olan sürücü belgenizi (Rusça tercümeli olarak) ikamet izni aldığınız tarihten itibaren 90 gün süreyle kullanabilirsiniz. Fakat bu süre dolmuş olduğunda Belarus sürücü belgesi almak için başvuru yapmanız gerekmektedir.
  • Belarus’a kendi aracıyla gelen kişilerin araçlarını diğer oturum izni olmayan yabancılar kullanamazlar ve yakalandıkları takdirde araca el konur. Ödeme yolların kullanımı için Belarus Otoyol Ödeme Sistemi olan “BelToll”a ücret ödenmesi gerekir.
  • Belarus Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Belarus Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Belarus Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022) Video;

Beyaz Rusya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×