Devrek Vize Başvurusu

Devrek vize başvurusu yapacak reşit olmayan ve eğitim sebebi ile yurt dışına çıkacak bireylerin hazırlaması gereken belge ve uygulaması gereken prosedür değişiklik göstermekte ve güncel olarak bu değişikliklerin takip edilmesi gerekmektedir.

Devrek vize başvurusu işlemlerinde Schengen Bölgesi’ne üye olan ülkelerde Erasmus veya dil kursu gibi çeşitli sebepler dahilinde yurt dışına çıkacak reşit olmayan bireyler ilk olarak aile izni olduğunu belgelemelidir.

Aile izni belgesi anne ve babanın noterde birlikte imza atarak onay vermesi gereken bir işlem ile oluşmaktadır. Ayrıca 18 yaşından küçük olan bireyin banka hesabı açabilmesi ve pasaport alabilmesi için de bu belge gerekli olacaktır.

Banka hesabı ve pasaport tüm vize başvurularında ana belgeler listesinde yer almaktadır. Bu sebeple reşit olmayan bireyler de bu belgelere sahip olmalıdır. Ayrıca banka hesabında belirli bir miktarda para bulundurması yetkili birimlerce talep edilmektedir. Yurt dışında eğitim görecek 18 yaş altı bireylerin ve reşit bireylerin de eğitim göreceği kurumdan davetiye veya belge alması önemlidir.

Devrek vize başvurusu işlemlerini öğrenci vizesi, çalışma vizesi ve turistik vizesi alacak şekilde hazırlayabilmek için Vize Randevu firmasını ile görüşme yapabilirsiniz.

  • Zonguldak Vize Merkezi

    Zonguldak Vize Merkezi

    Zonguldak Vize Merkezi olarak faaliyetlerimizi sürdürürken başvuruları Zonguldak Merkez başta olmak üzere Kozlu, Kilimli, Karadeniz Ereğli, Gökçebey, Devrek, Çaycuma, Alaplı…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×