Zonguldak

Zonguldak, Karadeniz Bölgesi’nin önemli liman şehirlerinden biri olan kenttir. Türkiye’nin kuzeye açılan kapılarından bir olan Zonguldak geniş ticaret hacmiyle ülke ekonomisinde etkileri olan illerden biridir.

Doğa turizmi ile ön plana çıkan Zonguldak hem plajları hem de yaylalarıyla ziyaretçilerine birçok farklı tatil seçeneği sunan bir şehir olarak bilinir. Deniz tatili yapmak isteyenler için şehrin 4 önemli plajı: Türkali Plajı, Karpuz Plajı, Değirmenağzı plajı ve Ilıksu Plajı’dır.

Diğer bir tatil seçeneği olarak Zonguldak yayları güzel bir tercih olabilir. Bölüklü yayla, Alaplı/Gümeli yaylası, Çağlı Köyü Yayları bölgenin önde gelen yaylalarıdır. Şehrin boğucu havasından uzak yeşile ve temiz havaya doyacağınız Zonguldak yaylarını gezi rotanıza eklemenizi tavsiye ederiz. Lakin Zonguldak’ın doğal güzellikleri sadece bunlarla sınırlı değil Karedeniz bölgesinde yer alan şehrin gür ormanları da özellikle kamp yapmayı seven ziyaretçiler için gezilmesi gereken yerler arasındadır. Zonguldak Kent Ormanı, Gökgöl Mağarası, Bostandüzü Mesire Alanı, Harmankaya Şelaleleri ve Madencioğlu Şelalesi görülmesi gereken diğer doğal güzelliklerdir.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra zengin mutfağıyla da ön plana çıkan Zonguldak’ta birçok farklı lezzet tadabilirsiniz. Eğer Zonguldak şehrini ziyaret ederseniz özellikle bölgede oldukça meşhur olan teneke tavuk ve tirit yemeklerini tatmanızı şiddetle önerilmektedir.

Zonguldak şehrine düzenleyeceğiniz gezinin püf noktalarına ulaşmak için Vize Randevu firması ile iletişim kurabilir ve yardım alabilirsiniz.

  • Zonguldak Vize Merkezi

    Zonguldak Vize Merkezi

    Zonguldak Vize Merkezi olarak faaliyetlerimizi sürdürürken başvuruları Zonguldak Merkez başta olmak üzere Kozlu, Kilimli, Karadeniz Ereğli, Gökçebey, Devrek, Çaycuma, Alaplı…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×