Urugay Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Urugay Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Uruguay Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Ürdün Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Uruguay dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Uruguay Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Türkiye ve Uruguay arasında yapılan anlaşma ile umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri), diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatler için Uruguay Vizesinden muaftır.

Uruguay vize istiyor mu?

Uruguay’a gitmek isteyen bordo, gri ve yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir, diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar vizeden muaftır.

Türk pasaportu ile kaç ülkeye vizesiz gidilir?

Türk pasaportu ile dünya genelinde 11 ülkeye vizesiz ya da kapıda vize şartı ile gitmek söz konusudur.

Vize nasıl alınır?

Gidilmek istenen ülkenin konsolosluğundan ya da aracı kurumlara vize almak için başvuru yapılır, ülkelerin belirlediği vize şartları yerine getirilerek başvuru gerçekleştirilir.

Yinede Uruguay sınır kapısında sınır görevlilerine bazı evraklar beyan edilmesi gerekir. Bu evraklardan olan pasaportunuzun seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olmasına, yıpranık ve deforme olmamasına, 10 yıldan eski olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Geçerlilik süresi yeterli olmayan pasaportlar ile kişilerin ülkeye girmelerine izin verilmemektedir. Aynı zamanda Uruguay’da seyahat boyunca gerekli olan masrafların karşılanması için yeterli miktarda para bulundurulması gerekir.

Sınır kapısında beyan edilmesi gereken evraklardan diğerleri ise otel ve uçak rezervasyon biletleridir. Özellikle uçak biletleri gidiş-dönüş olarak temin edilmelidir. Dönüş bileti olmayan yolcular sınır kapısında zorluklarla karşılaşabilirler. Kısacası pasaport, otel ve uçak biletleri ve yeterli miktarda dövizi sınır kapısında beyan etmek üzere yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.

Uruguay Vatandaşlık ve Oturum  İşlemleri

 • Bilindiği üzere Uruguay’a gerçekleştirmek istenen 90 güne kadar olan seyahatler için pasaport ayrımı olmaksızın vize istenmemektedir. Bu nedenle size anlatmak istediğimiz konu Uruguay Vatandaşlığı ve Oturum İzni hakkında olacaktır.
 • Uruguay Vatandaşlık vatandaşlık başvurusu için öncelikle gereken şart Uruguay Turistik Vizesidir.
 • Uruguay Oturum İzni için ise öncelikle Türkiye’den sabıka kaydı ve doğum belgesi temin edilmesi gerekir. Temin edilen belgeler İspanyolca tercüme edilmeli, noterden onaylanıp apostil işleminden geçirilmesi gerekmektedir. Apostil işlemleri için Vize Randevu Ofisi hizmet vermektedir. En kısa zamanda iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.
 • Uruguay’a giriş yaptıktan sonra sahip olduğunuz turistik vize ile Göçmenlik Ofisine giderek vizeyi oturum iznine dönüşmesi için başvuruda bulunmalısınız. Başvuru için yanınızda Uruguay’da ikamet etmiş olduğunuz adres için belge ve pasaportun bulunması gerekmektedir.
 • Uruguay Göçmenlik Ofisinin sizden istediği evrakları apostil ettirmeniz gerekmektedir. Tamamlayıp sunmuş olduğunuz belgeler ile geçici oturum iznine sahip olabilirsiniz. Daha sonra geçici kimlik kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Geçici oturum izni ile Uruguay’da 2 yıl ikamet edebilirsiniz. 2 yıllık süre dolduğunda kalıcı ikamet izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Uruguay Kalıcı Oturum İzni Başvurusu İçin;

 • Yurtdışından 1500 $ düzenli geliriniz olmalı.
 • En az 3 ay boyunca sigortalı bir işte çalışmalısınız.
 • Maaş bordrosu, sabıka kaydı ve doğum belgesi beyan etmelisiniz.

Uruguay Oturum İzni İçin Gerekli Evraklar

 • Aylık 1500 $ gelirinizin olduğunu kanıtlar belgeler.
 • Uruguay’da ikamet ettiğinize dair belge: Su, elektrik faturası vb. gibi.
 • Ulusal Sağlık Karnesi: Uruguay’da yapılan kan testi, muayene sonrası verilen kart.
 • *Varsa Evlilik Cüzdanı: İspanyolca tercümeli ve apostilli olarak.
 • *Nüfus Cüzdanı: İspanyolca tercümeli ve apostilli olarak.
 • *Varsa Boşanma Belgesi:  İspanyolca tercümeli ve apostilli olarak.
 • Doğum Belgesi:  İspanyolca tercümeli ve apostilli olarak.
 • Adli sicil kaydı: Son 5 yıldır yaşanılan ülkeden alınmalı.  İspanyolca tercümeli ve apostilli olarak.
 • Banka Hesabı: Uruguay’da ki bankadan açılmalı. 2 Finansal kurumdan referans mektubu ile.
 • Kimlik Belgesi, pasaport ya da sürücü ehliyet belgesi.
 • Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf.

* İşaretlenmiş olan belgeler ilk olarak Uruguay Nüfus Müdürlüğüne daha sonra Uruguay Göçmenlik Ofisine sunulmalıdır.

Urugay Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Urugay Vizesi: Randevu ve Başvuru

Uruguay geçici oturum izni ile 2 yıl ikamet edebilir, 2 yıl sonunda kalıcı oturum izni için başvuruda bulunabilirsiniz. Ortalama 5 yılın sonunda Uruguay Vatandaşlığı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Uruguay Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Uruguay Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Uruguay Vatandaşlığı

Uruguay için vatandaşlık hakkı almak isteyen kişiler bunu belirli miktarlarda para ödeyerek ya da evlilik yolu ile gerçekleştirebilirler.

Uruguay Vize İstiyor mu?

Hayır, bu ülkeye yapılacak 90 günlük seyahatler için pasaport sahiplerinden vize talebinde bulunulmuyor. Ancak umuma mahsus bordo pasaport sahibi olmak şart. Aksi takdirde ülkeye giriş yapamazsınız.

Uruguay Seyahati İçin Gerekli Evraklar

Vize istemeyen bu ülke için yine de bazı evrakların yanınızda hazır bulunması gerekmektedir. Bu evraklar;
• Kimlik kartı fotokopisi
• Pasaport ( En az 6 ay geçerlilik süresi şarttır.)
• Uçak biletleri
• Seyahati karşılayacak mali gücün olduğunu gösteren belgeler

Uruguay Vatandaşlık Şartları

Bu ülkenin vatandaşlığı için başvuruda bulunacaksanız aşağıdaki şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir:
• En az 5 yıldır ülke içerisinde ikamet ediyor olmak
• Dil seviyesinin yeterli olması
• Kişinin ihtiyaçlarını karşılayacak düzenli bir gelirinin olması
• Kişi Uruguay vatandaşı ile evli ise bu evliliğin geçerli olduğunun ispatı

Uruguay Oturma İzni Veriyor mu?

Uruguay kısa süreli kalma durumu gerektiren seyahatlerde vize talebinde bulunmuyor. Ancak uzun süreli ve ikamet izni gerektiren durumlar vize alınması şart. Seyahat sebebiniz ne ise, bunu belgelendirdiğiniz ve gerekli evrakları eksiksiz sunduğunuz sürece oturma izni alabilirsiniz.

Uruguay İş İmkanları Nasıl?

Ülkedeki iş imkanlarının oldukça kısıtlı olduğunu söyleyebiliriz. Üretim, istihdam ve diğer olanaklar açısından kısıtlı bir yapıya sahip bu ülkede iş bulma konusunda zorlanan insan sayısı fazladır.

Uruguay Vatandaşı İle Evlenmek

Her ülkede, o ülkenin vatandaşlığından biri ile evlenme durumunda diğer için de vatandaşlık hakkı söz konusudur. İşte Uruguayda’ da böyle bir ayrıcalık bulunmaktadır. Ancak eş dolayısıyla ile vatandaşlık başvurusunda bulunan kişiler için bu hakkın sağlanılması uzun süreler sonunda olabilmektedir.

Urugay Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Urugay Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×