Türkmenistan Vize

Türkmenistan vize işlemleri sırasında sorun yaşamamak için uzun süreli kalış talep eden kişilerin vize prosedürlerine tabi olduklarını bilmeleri gerekmektedir. Kısa süreli ziyaretlerde ise sadece pasaportunuz ile giriş yapmanıza imkan verilmektedir. Bu iznin 30 gün ile sınırlı olduğunu da bilmelisiniz.

Türkmenistan vize işlemlerini tamamlarken sunmuş olduğunuz pasaportun güncel tarihli olmasına dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzun güncel olmaması ya da yıpranmış durumda olması başvurunuzun ret yanıtı almasına neden olacaktır.

Türkmenistan vize işlemlerinde izin maddi durumunuza ilişkin de bildirim yapmanız talep edilecektir. Maddi durumunuza ilişkin bilgi vermek için banka hesap özetinin sunulması yeterli olacaktır. Ayrıca öğrenciler için burs belgelerini sunmaları da kabul edilir.

Vize Randevu firması sayesinde vize talep adımları ve geçerli olan tüm prosedürleri takip etmek sizin için her zamankinden çok daha kolay olacaktır. Vize başvuru aşamalarına dair tüm detaylar tarafınıza eksiksiz bir biçimde bildirilecektir.

Vize başvurunuzun kurallara uygun şekilde iletilmesinin hemen sonrasında size 4 hafta içerisinde yanıt verilecektir. Bu sürede pandemi koşulları nedeni ile bazı sorunlar meydana gelebilmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×