Ovacık Vize Başvurusu

Ovacık vize başvurusu sırasında kişilerin öncelikli olarak başvuru formunu doldurarak sürecin ilk adımını atamaları gerekmektedir. Başvuru formunda istenen kimlik, adres ve iletişim bilgilerinin eksiksiz doldurulması gerekir. Bilgilerden başvuru sahibi sorumludur. Bu noktada başvuru formunu konsolosluğun internet sitesinden anında temin edebilirsiniz.

Ovacık vize başvurusu yapılırken kişilerin maddi durumlarına ilişkin de bilgilendirme sunmaları istenir. Bu tür bilgilendirmelerin temel sebebi ülkede giriş adımının sonrasında kamuya yük olunmamasıdır.

Ovacık vize başvurusu sırasında seyahat ve sağlık sigortasına sahip olduğunuzu da belirtmeniz gerekmektedir. Seyahat ve sağlık sigortasının geçerliliği tüm seyahati kapsayacak şekilde olmalıdır.

Vize Randevu firması aracılığı ile kişilerin başvuru adımlarını sorunsuz tamamlaması ve tüm prosedürlere uygun bir şekilde başvuru formunun iletilmesi mümkün kılınmaktadır. Başvuru aşamalarına dair sorun yaşamadan ve prosedürler ile uğraşmak zorunda kalmadan vize talep etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Vize başvurularının türüne göre yanıt verilme süresi 4 hafta ile 3 ay arasında değişim göstermektedir. Pandemi sebebi ile sürecin uzayabildiğinin de eklenmesi gerekir. Kısa süreli vizelerin yanıtlanması 4 hafta içerisinde tamamlanmaktadır.

  • Tunceli Vize Merkezi

    Tunceli Vize Merkezi

    Tüm vize başvuruları için faaliyet gösteren Tunceli Vize Merkezi olarak; Tunceli Merkez, Pülümür, Pertek, Ovacık, Nazımiye, Mazgirt, Hozat, Çemişgezek üzerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×