Tunceli

Tunceli vize başvurularını konsolosluktan randevu alarak tamamlamanız gerekir. Pandemi sebebi ile geniş kalabalıkların oluşmaması adına konsoloslukların işlemlerin büyük kısmını randevulu tamamladığı görülmektedir. İnternet ya da telefon numarası üzerinden randevu alma hakkınız mevcuttur.

Tunceli vize başvuru aşamasında başvuru formunu eksiksiz doldurmanız istenmektedir. Başvuru formunda sizden kimlik, uyruk, adres ve iletişim bilgileriniz talep edilecektir.

Tunceli vize başvuru adımlarında maddi durumunuza ilişkin de bilgi sunmalısınız. Son altı ayı içeren biri banka hesap dökümünün sunulması yeterli olacaktır. Ayrıca seyahat ve sağlık sigortanızın da seyahati içine alacak şekilde geçerliliğinin devam etmesi gerekir.

Vize Randevu işlemlerini tamamlarken konunun uzmanı olan bu ekipten yardım almak sizin için süreci oldukça pratik bir hale getirecektir. Firmadan daha öncesinde hizmet alan kişilerin yorumlarına bakıldığı zaman ne derece nitelikli bir ekip çalışmasının söz konusu olduğu bir kere daha görülmektedir.

Vize başvurunuzun tamamlanmasının hemen akabinde 4 haftalık bir zaman diliminde vize başvurunuza yanıt verilmesi sağlanır. Pandemi süreci sebebi ile yanıt verme aşamasının daha da uzayabileceğinin ayrıca bildirilmesi gerekir.

  • Tunceli Vize Merkezi

    Tunceli Vize Merkezi

    Tüm vize başvuruları için faaliyet gösteren Tunceli Vize Merkezi olarak; Tunceli Merkez, Pülümür, Pertek, Ovacık, Nazımiye, Mazgirt, Hozat, Çemişgezek üzerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×