Mazgirt Vize Başvurusu

Mazgirt vize başvurusu aile birleşimi kategorisi üzerinden yerine getirilecek ise evliliğin resmi şekilde yapıldığına ilişkin bilgilendirme sunulmalıdır. Bu resmi belgelerin başvuru yapılacak olan ülkenin diline çevrilmesi gerekir. Çevirinin de noter onaylı olması istenmektedir.

Mazgirt vize başvurusu yapılırken kişilerin süresiz oturum hakkını talep etmeleri için öncelikle 5 sene boyunca kesintisiz bir şekilde ülkede bulunması gerekir. Bunun akabinde süresiz oturum talep edilebilmektedir.

Mazgirt vize başvurusu yapılırken kişilerin daha önceki evliliklerine ilişkin boşanma kağıtlarını da sunmaları istenir. Ayrıca önceki evliliklerden olan çocukların velayet durumları da iletilmelidir.

Vize Randevu firmasının güvencesi ile vize başvuru adımlarını tamamlamanız durumunda prosedürlerde gözden kaçırdığınız detaylar olmadan tüm işlem akışı kontrol edilecektir. Bu şekilde detayları takip etmek zorunda kalmadan aile birleşimi gibi kritik bir başvuruyu başarı ile tamamlayabilirsiniz.

Aile birleşimi başvurusunun detayları oldukça karmaşık olduğu için yanıt süresi de uzamaktadır. Ortalama 90 günlük bir bekleme sürecinin sonrasında tarafınıza yanıt verilecektir. Vize başvuru adımlarının akabinde pandemi sebebi ile süreçte uzama da söz konusu olabilir.

  • Tunceli Vize Merkezi

    Tunceli Vize Merkezi

    Tüm vize başvuruları için faaliyet gösteren Tunceli Vize Merkezi olarak; Tunceli Merkez, Pülümür, Pertek, Ovacık, Nazımiye, Mazgirt, Hozat, Çemişgezek üzerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×