Hozat Vize Başvurusu

Hozat vize başvurusu yapılırken kimlik belgesi, ikametgah belgesi, başvuru formu, 2 adet biyometrik fotoğrafın sunulması gerekir. Bunlara ek olarak vize türüne göre değişim gösteren diğer ek belgelerin de talep edilmesi gerekir.

Hozat vize başvurusu sırasında pasaportun da sunulması istenmektedir. Pasaportun güncel olması istenir. Güncelleme işlemlerini NVİ il ya da ilçe merkezlerinde tamamlama hakkınız vardır. Eğer yeşil pasaportunuz bulunuyorsa ülkelerin bir kısmına vize zorunluluğu olmadan giriş yapma hakkınız da olacaktır.

Hozat vize başvurusu yapılırken size bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarasını kullanarak başvuru durumunuzu kontrol etme hakkınız olacaktır.

Başvurunuzun iletilmesinin hemen akabinde ortalama 4 haftalık bir bekleme süreci olacaktır. Aile birleşimi gibi süreçlerde ise bu bekleme süresi 90 güne kadar uzayabilmektedir. Pandemi sebebi ile bekleme sürelerinde değişkenlik olabilmektedir.

Vize Randevu firması sayesinde başvuru adımlarını sorunsuz şekilde yerine getirebilirsiniz. Prosedürlerde herhangi bir sorun olmadan başvurunun tamamlanması için ekip titizlikle hareket etmektedir. Vize başvuru adımlarının her bir adımından anında iletişim numaralarınızı kullanarak haberdar edileceksiniz.

  • Tunceli Vize Merkezi

    Tunceli Vize Merkezi

    Tüm vize başvuruları için faaliyet gösteren Tunceli Vize Merkezi olarak; Tunceli Merkez, Pülümür, Pertek, Ovacık, Nazımiye, Mazgirt, Hozat, Çemişgezek üzerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×