Marmara Ereğlisi Vize Başvurusu

Marmara Ereğlisi vize başvurusu işlemlerinde kişilerin dikkate alması gereken ana husus pasaportun geçerliliğidir. Pasaportunuzun geçerli kılınması için güncel tarihli olması gerekmektedir. Güncel tarihli olmayan pasaportlar ile yapılan vize başvurularının direkt olarak ret yanıtı alacağının da bildirilmesi gerekir.

Marmara Ereğlisi vize başvurusu sırasında bordo pasaportlar 10 seneye kadar, yeşil pasaportlar ise 5 seneye kadar kabul edilmektedir. Bu pasaportların geçerlilik sürelerinin dolması ya da yıpranmış durumda olması ret yanıtı almanıza neden olur.

Marmara Ereğlisi vize başvurusu sırasında ret yanıtı alan kişilerin konsoloslukça belirlenen zaman diliminde reddi itiraz başvurusunda bulunmasına imkan tanınır. Bu başvuru sayesinde vize başvurunuzun yeniden değerlendirmeye alınması mümkün kılınmıştır.

Vize Randevu firması hakkında gelen dönütlere bakıldığı zaman vize talep adımlarını ne derece kolay bir hale getirdiği bir kere daha fark edilmektedir. İşlem akışının olabildiğince hızlı ve güvenli- prosedürlere uygun olması için büyük çaba sarf edilmektedir.

Vize başvurunuzun iletilmesinin hemen akabinde ortalama 4 hafta içerisinde tarafınıza yanıt verilecektir. Bu bekleme süresi pandemi nedeni ile uzayabilmektedir.

  • Tokat Vize Merkezi

    Tekirdağ Vize Merkezi

    Yabancı ülke seyahati için vize almak isteyenler, Tekirdağ Vize Merkezi ofisimiz üzerinden başvurularını sorunsuz bir biçimde yapabiliyorlar. Tekirdağ merkez, Şarköy,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×