Ergene Vize Başvurusu

Ergene vize başvurusu işlemlerinde aile birleşimi talep edecekseniz tabi olacağınız prosedürlerin klasik vize işlemlerinden daha karmaşık olduğunun da belirtilmesi gerekmektedir. Aile birleşimi talep etmek için başvuruda bulunduğunuz ülkenin vatandaşı ile evli olmanız gerekmektedir.

Ergene vize başvurusu yapılırken aile birleşimi kapsamında tam tekmil nüfus kayıt örneği de talep edilmektedir. Bu tam tekmil örnekte kişilerin daha öncesinde evlilik yaptıkları fark edildiği anda sistem anında sizden bu evliliğin sonlandığına ilişkin de belge isteyecektir.

Ergene vize başvurusu sırasında boşanma bilgilerinizin yanı sıra öncesinde yaptığınız evlilikten olan çocukların, velayet durumlarına ilişkin de bilgi isteyecektir. Bu belgelerde bir eksiklik olması başvurunuzun ret almasına neden olur.

Ret yanıtı alan kişilerin konsolosluğun belirlemiş olduğu özel gün ve zaman aralıklarında reddi itiraz başvurusunda bulunması gerekecektir. Reddi itiraz başvurusu sayesinde vize başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi sağlanır.

Vize Randevu firması aracılığı ile başvuru adımının tamamlanmasının hemen sonrasında iletişim numaralarınız üzerinden bilgilendirileceksiniz. Bu şekilde başvurunun her safhasına dair bilgi sahibi olacak ve prosedürler ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

  • Tokat Vize Merkezi

    Tekirdağ Vize Merkezi

    Yabancı ülke seyahati için vize almak isteyenler, Tekirdağ Vize Merkezi ofisimiz üzerinden başvurularını sorunsuz bir biçimde yapabiliyorlar. Tekirdağ merkez, Şarköy,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×