Portsmouth Vize

İngiltere Portsmouth Vize Başvurusu

İngiltere’nin güneydoğu bölgesinde yer alan ve Hampshire kontluğuna bağlı olan bu şehir bir ada üzerinde kurulu tek şehirdir. Bu farklı ve güzel şehre yolculuk etmek için Portsmouth vize yani İngiltere vizesi alınması zorunludur.

Portsmouth İçin Vize Gerekli mi?

Portsmouth için vize gerekli mi sorusuna verilecek yanıt İngiltere vizesinin zorunlu olduğudur. Bu şehir İngiltere sınırları içerisinde yer aldığı için vize uygulaması şart görülmüştür.

Portsmouth İçin Vize Şartları

Portsmouth vize için gerekli olan şartlar, ülkenin vize prosedürü doğrultusunda belirlenmiştir. Bu bağlamda Portsmouth için vize şartları içerisinde yer alan temel hususlardan biri vize harç bedelinin yatırılması olacaktır.

Bu konuda detaylı bilgi almak adına bizlere ulaşabilirsiniz.

Portsmouth Turist Vizesi

Porsmouth turist vizesi bu şehre düzenlenecek olan turistik geziler için verilecek vizedir. Ancak vizenin asıl adı Portsmouth vize değil İngiltere turistik vizesidir. Yani başvurular bu kategoride yer alan vize türü adına gerçekleştirilmektedir.

Portsmouth Vize Başvurusu

Portsmouth vize başvurusu konusunda ilk adım vize evraklarının tam olarak temin edilerek eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıdır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra başvurular İngiltere vize başvuru merkezlerine yapılacaktır.

Portsmouth Vize Evrakları

Portsmouth vize evrakları içerisinde yer alan belgeler vize türüne göre farklılık gösterecektir. Ancak pasaport, kimlik kartı ve biyometrik fotoğraf gibi evraklar bütün vize türleri için geçerli olan belgeler arasındadır.

Portsmouth Vize Fiyatları/Ücreti

Portsmouth vize fiyatları/ücreti yukarıda da belirtildiği gibi vize türüne göre farklılık gösterecektir. Ancak bu konuda belirtilen fiyat aralıkları aşağıda yer aldığı gibidir:

  • 6 aylık turistik vize: 135 Euro
  • 2 yıllık turistik vize: 486 Euro
  • 5 yıllık turistik vize: 885 Euro

Portsmouth Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Portsmouth vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı 15- 30 gün arasında değişmektedir. Bu yüzden başvuru işlemlerinde bu süreyi göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Portsmouth Vizesi Nasıl Alınır?

Portsmouth vizesi nasıl alınır sorusunun en önemli adımı; başvuru formunun doldurulması konusundadır. Bu formu İngilizce dil seçeneği ile usule uygun olarak doldurmadığınız sürece vize başvurunuz reddedilecektir.

İngiltere Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×