Orta Afrika Vize

Orta Afrika vize işlemlerine dair ülkemizde Orta Afrika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği bulunmuyor. Bunların yerine Fransa Büyükelçiliği ile iletişime geçilir ve randevu sistemine göre müracaat edilir.

Vizeye dair herhangi bir muafiyetin de söz konusu olmadığı belirtilir. Orta Afrika vize için bordo, siyah, gri ve yeşil pasaport sahiplerinin ilgili belgeler ile başvurulara geçmeleri gerekir.

Başvuru aşamasında Vize Randevu ile iletişime geçebilir ve toplamanız gereken belgelere netlik kazandırabilirsiniz. Öncelikle online formun doldurulması istenir ve bilgilerin hatasız bir şekilde girilmesi beklenir.

Pasaport ve biyometrik fotoğraf gibi standart belgelere de ihtiyaç duyulur. Her birinin eksiksiz ibrazına karşı konsolosluk üzerinden inceleme başlatılır. Birkaç iş günü süren incelemeler neticesinde de kısa ya da uzun vadeli vizeye netlik kazandırılır.

Uzun vadeli olarak 90 günü aşan seyahatlere değinilir. Bunlar öğrenci, oturum ve aile birleşimi olarak ele alınır. Tekrardan Fransa Konsolosluğu ya da Büyükelçilik bünyesinde başvurulara geçilir. Her birine dair belgelere ihtiyaç duyulur ve son adımda harç ödemelerine yer verilir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×