Mısır Vize

Mısır Vize işlemleri, Mısır konsolosluğu ve vize merkezleri tarafından yürütülür. Mısır, ülkesine seyahat edecek olan yabancı uyruklu kişilerin seyahat amacına göre vize almasını zorunlu tutmuştur.

Mısır vize türleri; çalışma, eğitim, dil kursu, aile birleşimi, turistik ve ticari olarak farklı sınıflara ayrılmıştır. Vize başvurusu yapmak için vize türlerinden birine karar vermeniz ve vize başvuru formu doldurmanız gerekir.

Mısır Vize başvuru formunu internet üzerinden doldurabilirsiniz. Başvuru formu doldurduktan sonra vize merkezlerinden online randevu almanız mümkündür. Mısır vizesi almak için hazırlanması gereken belirli evraklar vardır. Bu evrakların listesi, Mısır konsolosluğu tarafından yayınlanır.

Mısır vizesi için gerekli evraklar: güncel pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, gelir belgeleri, hesap dökümü, otel rezervasyonu, uçak bileti belgeleridir. Çalışma ve eğitim gibi uzun süreli vize türleri için ek belgeler talep edilir.

Mısır Vize başvurusu, evraklarınızı randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından tamamlanır. Vize sonuçları, başvuru aşamasında vereceğiniz mail adresine gönderilir. Daha hızlı vize almak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×