Mardin Vize Merkezi

Mardin Vize Başvurusu

Yabancı ülkeye gitmek isteyen ve vizeye ihtiyaç duyanlar için faaliyet gösteren Mardin Vize Merkezi ofisimiz, başvuruları hemen kabul ediyor. Bize [email protected] email adresi ve aynı zamanda 0532 176 62 46 ve 0850 228 43 numaraları üzerinden hızlı bir biçimde ulaşabilirsiniz. Başvurularınızı ise Mardin Merkez ve Yeşilli, Savur, Ömerli, Nusaybin, Mazıdağı, Kızıltepe, Derik, Dargeçit ve Artuklu ilçelerinden çok kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Manisa Vize Merkezi

Mardin 1 günde gezilir mi?

Mardin tarihi ve doğal güzellikleriyle öp planda olan bir şehirdir. Bu sebeple yalnızca 1 günde belirli noktalar gezilir. Tam anlamıyla gezmek için 3-4 gün ayrılmalı.

Mardin hangi ayda gezilir?

Mardin yazın çok sıcaklarda gezilmez. Bu sebeple sonbahar mevsimi tercih edilmeli.

Mardini gezmek için kaç gün?

Mardin’de gezilecek birçok yer vardır. 3-4 gün ayrılarak doyumsuz bir Mardin gezisi yapılabilir.

Vize Başvurusu İçin Uçak Rezervasyonu

Mardin vize merkezi ofisi üzerinden gerçekleştirilecek olan başvuru sırasında sizden birçok farklı belge talep edilir. Bunlardan birisi de uçak rezervasyonu olarak karşımıza çıkar. Hem gidiş hem de dönüş biletinin olması, o ülkeye sığınma ya da başka bir amaçla gitmediğiniz bir göstergesi olarak kabul edilir. Bundan dolayı edinilmesi şarttır. Hatta Mardin vize başvuru öncesinde bunu edinmek gerekiyor. Şu bilgilerin içinde yer alması önemlidir;

  • Seyahat yapacak olanların isimleri ve soyadları,
  • Gidilecek olan ülkenin adı;
  • Rezervasyon no,
  • Uçuşa dair rezervasyon kimliği,
  • IATA olarak tanımlanmış olan kodlar,
  • Biletin fiyatı,
  • Son olarak uçuş bilgisi,

Burada unutulmaması gereken nokta ise olası vize reddi ihtimaline karşılık biletin açık olması veya para iade ihtimalinin bulunmasıdır. Böylelikle vize başvurusu kabul görmezse bile ödenmiş olan meblağ geri alınabilir.

Mardin Vize Merkezi
Mardin Vize Merkezi

Vize Başvurusu Kabul Edilmezse Ne Olur?

Mardin vize merkezi başvurusu yapılacağı zaman kişinin hayır olarak da tanımlanmış olan ret ihtimaliyle karşı karşıya kalabilecek olmasıdır. Eksik evrak olmadığında bunun ortaya çıkması genellikle söz konusu değildir. Farklı nedenlerden dolayı kabul edilmezseniz, yapılacak olan şey ise yeniden başvurunun gerçekleştirilmesidir. Birçok kişi, Mardin vize işleminin kabul görmemesi halinde buna dair ödenmiş olan paranın geri alınıp alınmayacağını merak ediyor. Böyle bir durum söz konusu değildir.

Ret yanıtı alındığında bununla alakalı olarak konsolosluk size gerekli bilgilendirmeleri açık bir biçimde yapmaktadır. Yani neden vize verilmediği belirtiliyor. Buna yasal bir zemin üzerinden itiraz etme şansınız söz konusudur. Genellikle bu tip başvuruların sonuçsuz kaldığını hemen ifade etmek lazım. Bundan dolayı gerçekleştirilmesi mantıklı olan şey süreci yeniden yani sıfırdan başlatmak olacaktır.

Mardin Vize Merkezi-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin vize merkezi başvurusu nasıl yapılır: Mardin vize başvurusu yapabilmek kolay olmasının yanı sıra aynı zamanda sorunsuz bir süreç olarak tanımlanıyor. Aracı olarak uzun yıllardan beri hizmet eden firmamızı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken temel nokta, işletmememizin bu konuda yetkilendirilmiş olmasıdır. Türkiye’den vize isteyen ülkelerin arasında yer alan Schengen ülkeleri, 2014 senesinde almış oldukları kararın ardından parmak izi uygulamasını zorunlu bir hale getirmişlerdir.

Bundan dolayı işlem yapmadan önce konsolosluk üzerinden randevu alarak bunun verilmesi gerektiğini unutmamak lazım. Ancak bunun da kolay bir yolu söz konusudur. Firmamızın ilgili merkezlerinden de parmak izinizi verebilir ve ardından ise diğer belgeleri hazırlayabilirsiniz.

Pasaport, vize başvuru formu, dilekçe, biyometrik iki tane fotoğraf, rezervasyon, meslek evrakları, uçak bileti, mülk kaydı, seyahat sigortası, banka hesap dökümü olarak tanımlanmış olan belgelerin hazır edilmesi şarttır. Burada öne çıkan durum ise aracı kurum üzerinden işlemlerin başlatılmasıdır. Bu sayede konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan sürecin tamamlanması mümkündür. Bulunduğunuz il ve ilçe neresi olursa olsun, belgelerinizi aracı firmamıza yollayarak ya da bizzat getirip teslim ederek vizenin sahibi olabilirsiniz. Süreç böylelikle daha hızlı bir biçimde tamamlanmış olacaktır.

Vize Başvurusu Reddedilen Ne Yapmalı?

Mardin vize merkezi başvurusu yapan ancak bunun sonrasında hayır yanıtıyla karşı karşıya gelen kişi için süreç son derece açıktır. Buna göre ilk etapta neden ret cevabını aldığınızı öğrenmeniz lazım. Bununla alakalı bir şekilde konsoloslukların ayrıntılı bir gerekçe sunduklarını görmekteyiz. Bu durum bir nevi nerede ve nasıl bir hata yaptığınızı da açık kanıtı olacaktır. Kontrollerin sonrasında dilerseniz itiraz etme hakkınızı kullanabilirsiniz. Genellikle bunun olumlu bir biçimde yanıtlanmadığını da söylemek gerekiyor.

O halde yapılması gereken temel şey yeniden vize alabilmek için belgeleri toplamak, hatalarınızı görmek ve buna göre hareket etmektir. Böylelikle bir daha sorunlar karşı karşıya kalmamış olursunuz. Mardin vize sahibi olabilmek için aracı kurumu tercih etmek avantaj olacaktır.

 

Fransa Aile Vizesi >>>vizerandevu.com/fransa-aile-vizesi/ sayfamızdan bilgi alarak işlemlerinizi hemen tamamlayabilirsiniz.

Mardin Vize Merkezi Video;

MardinArtuklu Vize BaşvurusuDargeçit Vize BaşvurusuDerik Vize BaşvurusuKızıltepe Vize BaşvurusuMardin Vize BaşvurusuMazıdağı Vize BaşvurusuMidyat Vize BaşvurusuNusaybin Vize BaşvurusuÖmerli Vize BaşvurusuSavur Vize BaşvurusuYeşilli Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×