KKTC Vize

KKTC vize talebinde bulunan bir ülkedir ancak Türk vatandaşları için bu kural geçerli değildir. Türk vatandaşları sadece kimlik ile birlikte 30 gün vize muaf bir Kıbrıs seyahati gerçekleştirebilir.

Kıbrıs, çeşitli ülkeye çeşitli ve farklılaşan vize taleplerinde bulunmaktadır. Ancak kesinlikle vize alması gereken ve detaylı bir süreçten geçecek ülke vatandaşları Ermenistan, Nijerya ve Suriye vatandaşlarıdır.

KKTC vize işlemleri sınır kapılarında gerçekleşmektedir. Ülkeye girer girmez gerekli işlemler yapılmaktadır. Ancak Türk vatandaşlarından bordo pasaport, yeşil pasaport, siyah pasaport ve gri pasaport sahibi kişiler 180 gün içinde 90 gün Kıbrıs’ta seyahat edebilme hakkına sahiptir. Ayrıca Kıbrıs’ta çalışmak için vize almak isteyen kişiler ise ilk olarak 30 günlük ön izlenim vizesi almaktadır.

Kıbrıs’a pasaport ile gerçekleştirilecek seyahatler için dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. Pasaportun Kıbrıs seyahatinizin bitiminden sonra da geçerliliğini koruması ve boş sayfalarının bulunması gerekmektedir.

Kıbrıs’a vize gerektiren amaçlar ile seyahat gerçekleştirmek için KKTC vize işlemlerinizde danışmanlık hizmeti veren vize firması Vize Randevu ile görüşebilirsiniz.

KKTC Vize İstiyor Mu?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kısaltılmış hali olan KKTC Türk vatandaşlarından vize istemeden kimlik ile seyahat etmelerine olanak sağlamıştır. Yalnızca kimlikleriyle seyahat etmiş olan vatandaşlar için 30 günlük izin vermekteler. 30 günden fazla kalmak isteyenler için pasaport istemekteler. Pasaportla yapılan seyahatlerde ise en fazla 90 gün kalış izni vardır. Bu süreden fazla olacaksa vize gerekmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×