İzmir Vize Merkezi

İzmir Vize Başvurusu

İzmir Vize Merkezi faaliyetlerimiz sorunsuz bir biçimde devam ediyor. Bize ulaşmak için 0850 228 43 53, 0532 176 62 46 numaralarını arayabilir ya da [email protected] üzerinden bilgi alarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Merkezimiz; Urla, Torbalı, Tire, Selçuk, Seferihisar, Ödemiş, Narlıdere, Menemen, Menderes, Konak, Kiraz, Kınık, Kemalpaşa, Karşıyaka, Karaburun, Karabağlar, Güzelbahçe, Gaziemir, Foça, Dikili, Çiğli, Çeşme, Buca, Bornova, Beydağ, Bergama, Bayraklı, Bayındır, Balçova, Aliağa ilçelerinden ve İzmir merkezden başvuruları alıyor.

Çanakkale Vize Merkezi

Izmirde gezmeye nereye gidilir?

Tarihi Kemeraltı Çarşısı

Smyrna Antik Kenti

İzmir Saat Kulesi

Kadifekale

Tarihi Asansör

Alsancak Sevgi Yolu

Kıbrıs Şehitleri Caddesi

Kordon Boyu, İzmir’de gezilecek yerlerdir.

Izmirin en guzel yeri neresidir?

Karşıyaka; hareketli hayatı, ulaşım kolaylığı ve kendine has kültürel havası ile İzmir’in en güzel yeridir.

Izmir'i gezmeye nereden başlanır?

İzmir her noktasıyla doyumsuz bir yerdir. İzmir saat kulesiyle gezmeye başlayabilirsiniz.

Vize Evrak Ücreti 2021

İzmir vize merkezi ofisi üzerinden hemen alınabilecek olan izin için belli bir evrak ücretinin ödenmesi gerekiyor. Bunun meblağı başvuru yapılan ülke vizesi için farklılık göstermektedir. Özellikle Avrupa serbest seyahat hakkı olarak bilinen ve Schengen adıyla tanımlanan vizede Euro üzerinden ödeme yapmak gerekmekte.

Bunun yanı sıra Kanada ve ABD gibi ülkelerden vize almak isteyenlerin Dolar bazlı bir ödeme yapması şarttır. Bu noktada özellikle aracı kurumların devrede olması çok büyük bir avantaj olarak dikkat çekiyor. Konsolosluğa gitmeden işlemler kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanır. Sizden ücret talep edilir. Bunu ödemeniz yeterli olacaktır. TL de kabul edilmektedir. İzmir vize sürecinde unutulmaması gereken temel şey ise ilk defa izin alınacağı zaman bir parmak izi verme durumunun olduğudur. Bunu hem konsolosluk hem de aracı kurum üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Vize Merkezi
İzmir Vize Merkezi

İzmir Vize Merkezi Vize Erteleme Nasıl Yapılır?

Vize erteleme nedir: Vize erteleme, alınmış olan bir izin belgesinin kullanılmasının başka bir zaman tarihine kaydırılması olarak tanımlanır. Bunun yapılabilmesi için belli işlemlerin sorunsuz bir biçimde yerine getirilmesi büyük bir önem taşıyor. İzmir vize ofisi bu noktada yetkilendirilmiştir. Başvurunun sonrasında durumu açık bir biçimde ifade ettikten sonra ilgili hakkı kullanmayı isteyebilirsiniz. Aracı kurum bunu yapabilmek adına gerekli görüşmeleri konsoloslukla bizzat yapmaktadır. Burada dikkat edilecek olan temel husus ise firmanın yetkilendirme izine sahip olup olmadığıdır. Bir aracı kurumun olaya dahil olması hem işlemleri hızlandırır hem de zaman açısından tasarruf etmenizi sağlar. Bu noktada sürecin çok uzun sürmediğini hemen ifade etmek lazım. İzmir vize merkezi erteleme işlemleri basittir.

Vize Başvurusunu Başkası Yapabilir Mi?

İzmir vize başvurusu nasıl yapılır: İzmir vize alımı için başvuru işlemlerini sadece kendiniz bizzat yapmak zorunda değilsiniz. Üçüncü kişilerin bu süreç içerisine dahil olması mümkündür. Burada kastedilen şey ise aracı kurumlardır. Günümüzde neredeyse tüm ülkeler vize alımı adına böyle bir hakkı tanımışlardır. Burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar söz konusudur.

Buna göre özellikle seyahat amacınızın çok büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etmek lazım. Eğer sadece kısa süreli olarak tanımlanan transit vize, aile ziyareti vizesi, turistik vize ve ticari vize almak istiyorsanız, sizin yerinize yetkilendirilmiş olan bir aracı kurumun süreci hemen başlatmasını talep edebilirsiniz. Bu sayede zaman kaybıyla karşı karşıya kalmadan talep edilen izin belgesinin sahibi olabilirsiniz.

Ancak uzun süreli olarak tanımlanmış olan çalışma ve oturma vizelerinde süreç farklıdır. Kesinlikle bizzat konsolosluğa gitmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra aynı işlemlerde mülakat adı verilen bir durum da söz konusudur. İzmir vize tüm bunların ardından alınır. İstenilen evrakların başarılı şekilde toplanması ve sunulması ise şarttır.

Vize Başvurusunda Eksik Evrak

İzmir vize başvurusu yapacak olan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken şeylerin başında evrakların temin edilmesi geliyor. Bunların neler olduğu açık bir biçimde belirtilmiştir. Biyometrik özelliğe sahip fotoğraf, pasaport, seyahat ve otel rezervasyon belgesi, nüfus kaydı örneği, doğru bir biçimde doldurulmuş olan dilekçenin yanı sıra vize türüne göre de farklı dokümanların istenmesi mümkündür. Seyahat amacına uygun bir biçimde sürecin İzmir vize ofisi üzerinden tamamlanması gerekiyor.

İzmir vize merkezi başvurusu sırasında evrakların eksik olması her daim çok büyük bir sorun olarak dikkat çeker. Ülkelerin tümü sunulmuş olan belgeleri çok dikkatli bir biçimde incelerler. Bunların en az bir tanesinde eksiklik tespit edilmesi durumunda vize almanız artık söz konusu değildir. Ancak bunun geçici bir durum olduğunu hemen ifade etmek lazım. O yüzden ilgili eksikliğin giderilmesi esastır.

Böyle hallerle karşı karşıya kalmamak için en mantıklı yol ise kesinlikle aracı olarak bilinen kurumlarla iletişim kurarak onların profesyonel desteğini almaktır. Bu sayede prosedürlere tam uygun bir biçimde vizenizi rahatlıkla çıkarabilir ve seyahat etmek istediğiniz ülkeye hiçbir sorun olmadan gidebilirsiniz. Evrak eksikliği gibi durumlarla karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Yunanistan vize belgeleri hakkında bilgi almak için Yunanistan vize evrakları>>> vizerandevu.com/yunanistan-vize-evraklari/ sayfamıza göz atabilirsiniz.

İzmir Vize Merkezi Video;

İzmirAliağa Vize BaşvurusuBalçova Vize BaşvurusuBayındır Vize BaşvurusuBayraklı Vize BaşvurusuBergama Vize BaşvurusuBeydağ Vize BaşvurusuBornova Vize BaşvurusuBuca Vize BaşvurusuÇeşme Vize BaşvurusuÇiğli Vize BaşvurusuDikili Vize BaşvurusuFoça Vize BaşvurusuGaziemir Vize BaşvurusuGüzelbahçe Vize Başvurusuİzmir Vize BaşvurusuKarabağlar Vize BaşvurusuKaraburun Vize BaşvurusuKarşıyaka Vize BaşvurusuKemalpaşa Vize BaşvurusuKiraz Vize BaşvurusuKınık Vize BaşvurusuKonak Vize BaşvurusuMenderes Vize BaşvurusuMenemen Vize BaşvurusuNarlıdere Vize BaşvurusuÖdemiş Vize BaşvurusuSeferihisar Vize BaşvurusuSelçuk Vize BaşvurusuTire Vize BaşvurusuTorbalı Vize BaşvurusuUrla Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×