Ümraniye Vize Başvurusu

Ümraniye vize başvurusu için belgelerin hazırlanması ve harç ödemelerinin yapılması önem arz ediyor. Bu aşamada seyahat edilecek ülkenin belirlediği kriterler dikkate alınır. Konsolosluk bünyesinde netlik kazanan şartlara değinilir.

Şartların başında pasaportlar gelir. Ümraniye vize başvurusu sırasında ibraz edilen pasaportların en az 2 sayfası boş kalmalıdır. Bununla birlikte 10 yıldan eski olmaması ve yıpranmaması da dikkate alınan unsurlar arasında.

T.C. vatandaşları sahip oldukları pasaport türüne göre Ümraniye vize başvurusu için harekete geçer. Özellikle de Umuma Mahsus Pasaport sahiplerine dair şartlar sıralanır ve uyulması istenir.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportlarına dair çoğu zaman muafiyet ele alınır. Vize Randevu muaf olunan ülkeleri belirtir ve bu şekilde vatandaşlara yol gösterir.

Vizeden muaf olmadığınız ülkelerin çoğu online başvuru formunu doldurmanızı ister. Bunun ardından vize talep dilekçesi, seyahat sigortası ve banka hesap dökümü gibi çeşitli evrakların değerlendirilmesi esas alınır. Başvurular sırasında ibraz edilmesi gereken tüm bu belgelere ek ödemelere geçilir. Son olarak ödeme makbuzları ile işlemler tamamlanır.

  • İstanbul Vize Merkezi

    İstanbul Vize Merkezi

    İstanbul Vize Merkezi olarak her ülkeye yapılacak olan vize başvurularını sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. İstanbul merkez başta olmak üzere; Adalar, Ataşehir,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×