Irak Vize

Irak vize uygulaması olan bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapacakları gezi öncesinde belli kurallar dahilinde hareket etmeleri, evrakları temin etmeleri ve bunları sunmaları yeterlidir. Konsolosluk ziyareti zorunlu olmadığından firmamıza belgelerin gönderilmesi her zaman kabul edilen bir aşamadır.

Irak vize alımı için hazırlanması gerekli olan bazı evraklar vardır. Bunların başında form gelir ve İngilizce doldurulur. Neden Irak ziyaretinin yapılacağını ise mutlaka bir dilekçe ile dile getirmek önemlidir.

Vize başvuru ücreti gerek dolar üzerinden gerekse Türk Lirası sayesinde çok kolaydır. Her daim bunun için banka havalesinin kullanılması şarttır.

Ardından ise istenen belgelerin teminine geçilir. Son 6 aylık zaman dilimi içerisinde çekilmiş olan fotoğraf istenir. Bunun yanı sıra seyahat sağlık sigortasının bir zorunluluk olduğunu hiçbir şekilde unutmamak gerekiyor.

Irak vize sürecinde uçak rezervasyonu, hem gidiş hem de dönüş biletleri ile belirtilmelidir. Kara yolu ziyaretlerinde ise ehliyet ve ruhsatın fotokopisi istenir. Otel rezervasyonunu hiçbir şekilde unutmamak gerekmektedir. SGK bildirgesi ve bulaşıcı hastalık olmadığını gösteren rapor sunulur.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×