Gine Vize

Gine vize işlemleri yetkili merkezlerden gerçekleşir ve isteyenler öncesinde danışmanlık hizmeti de alabilir. Bu alanda uzman olan Vize Randevu sayesinde vize işlemlerini tamamlayarak seyahat programlarını hayata geçirmek uzun sürmez.

Seyahatlere dair pasaport türlerine göre ayrı Gine vize prosedürlerine değinilir. Öncelikle Diplomatik Pasaport sahibi olan T.C. vatandaşlarına herhangi bir vize zorunluluğu tanınmamıştır. Ancak yeşil, gri ve bordo pasaport sahipleri vizeye tabi tutulur.

Gine vize olarak turistik ve ticari gibi ayrı türlere yer verilir ve kısa süreli seyahate göre tercihinizi yapmanız beklenir. Bunların yanı sıra D tipi olan uzun süreli çalışma ya da oturum izni de göz önünde bulundurulabilir.

Her bir vize türünde başı çekenler pasaportlar, biyometrik fotoğraflar ve de kimlik belgeleri oluyor. Tüm belgelerin eksiksiz olarak ibrazına geçmeniz bekleniyor. Bununla birlikte harç ödemelerine de yer verilmelidir.

Tüm bu adımların akabinde birkaç iş günü kadar beklemeniz gerekir. Geriye vizeye verilen yanıta bağlı olarak seyahate geçebilir ya da olumsuz yanıta karşı itiraz edebilirsiniz.

Gine Vize İstiyor Mu?

  • Gine’ye seyahat edecek kişiler Diplomatik (Siyah) pasaporta sahipseler yapacakları seyahat 90 günlük süreyi geçmemek kaydıyla vizeden muaftırlar.
  • Diğer pasaport türü sahipleri Gine’ye yapacakları seyahatler için vize almak zorundadır.
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×