Fildişi Sahili Vize

Afrika’nın batısında yer alan Fildişi Sahili Cumhuriyeti’ne turistik ya da ticari olarak gitmeyi düşünenler için vize alımı siyah, gri, yeşil ve bordo pasaport sahipleri için zorunluluk arz etmektedir.

Fildişi Sahili’ne seyahat planlamaları yapanlar arasında siyah pasaport sahipleri ülkede 90 günden fazla bulunmama şartını aşmadıkları müddetçe vize zorunluluğundan muaf tutulmuştur.

Fildişi Sahili’ne gitmek isteyenlerin vize başvurusu yapmasının yanında sarı humma aşısı yaptırması zorunlu tutulmuştur. Sarı humma aşısının yaptırıldığına dair bilgi içeren aşı kartının yetkililere gösterilmesi gerekmektedir. Sınır kapılarında ya da havalimanında aşı kartı sorulmaktadır.

Fildişi Sahiline gitmek isteyen turistler ayrıntılı bilgi almak için tüm dünya ülkelerini kapsayan vize danışmanlık firmalarından Vize Randevu vize danışmanlığından gerekli olan bilgiler ayrıntılı bir şekilde sağlanabilmektedir.

Fildişi Sahili vizesi konsolosluk ya da büyükelçilikten randevusuz bir şekilde gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi halinde başvuru yapılabilmektedir. Vize sonuçları istenilen evrakların incelenmesine bağlı olarak değişmektedir. Fildişi Sahili Cumhuriyeti’ne seyahat planlayanlar, seyahatlerinden en az 15 gün kadar önce vize başvurusunda bulunmalıdır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×