Estonya Vize

Estonya, AB içinde olan ve Schengen bölgesinde yer alan bir Avrupa ülkesidir.

Daha önce Schengen vizesi almamış olan ve geçerliliği devam etmeyen kişilerle bordo pasaport sahipleri Estonya’ya giriş yapabilmek için vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

Estonya’da vizeler A, B, C ve D tipi olarak seyahat amaç ve sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Estonya üzerinden aktarmalı gidecek kişiler için de Estonya Transit vizesi verilmektedir. Kişilerin seyahat planlarına göre çift girişli ya da çok girişli olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Estonya’dan alınan kısa süreli Schengen vizesi tek sefer için 90 gün kadar Estonya topraklarında kalma hakkı tanımaktadır. 5 yıl kadar kısa süreli vize sahibi olanlar için ise 6 ay içinde 90 günü geçmemek şartıyla Estonya’da kalma hakkına sahiptirler.

Aynı zamanda Estonya’ya seyahat etmek için vize alması gereken kişiler 8 Nisan 2009 tarihi itibarıyla yürürlüğe giren anlaşma dahilinde Macaristan Konsolosluğu’na giderek de vize işlemlerini yapabilme hakkına sahiptirler.

Seyahatlerde sıkıntı yaşanmaması ve vizenin vaktinde çıkması açısından Estonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize danışmanlık şirketi Vize Randevu aracılığıyla başvurular gerçekleştirilebilmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×