Cibuti Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Cibuti Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Cibuti Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Cibuti dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Cibuti Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Cibuti Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Cibuti Vizesi: Randevu ve Başvuru

Cibuti’ye seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi kişiler her tür vize için başvuru yapmaları gerekmektedir. Yalnız hususi (yeşil), hizmet (gri), diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatleri için vize başvurusu yapmaları gerekmez.

2018 yılında Cibuti sınır kapısında daha önce verilen vize uygulaması kaldırılmış olup vatandaşların seyahat öncesinde Türkiye’den vize almaları gerekmektedir.

Cibuti Vize Başvuru Evrakları

 • Cibuti Vizesi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların ister Ankara Cibuti Büyükelçiliği’ne giderek, isterlerse e-vize uygulamasından yararlanarak vize başvurusu yapmaları sağlanmıştır. Bizzat yapılacak olan başvurularda başvuru formları Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilmektedir. Başvuru formunda bulunan sorulara doğru ve eksiksiz yanıt verilmesi gerekir. Ayrıca formda belirtilen cevapların hazırlanan evraklar ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
 • Bir diğer seçenek olan e-vize uygulamasında bulunan başvuru formu online olarak doldurulmakta ve eksik hata yapılmaması gerekmektedir. Vereceğiniz yanlış cevaplar vize reddine sebep olacak ve ödemiş olduğunuz vize ücretleri tarafınıza iade edilmeyecektir.
 • Dilediğiniz takdirde bizzat yapacağınız vize başvurusunda gereken evrakların hazırlanması ve doldurulması gereken evrakların hazırlanmasında Vize Randevu temsilcilerimiz seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun başvuru dosyasını sizin için hazırlamaktadır. Online olarak doldurulan başvuru formunda internet ortamında tedirginlik yaşayan kişiler için en doğru şekilde işlemlerin halledilmesi adına da temsilcilerimiz size destek vermektedir.
 • Bizzat yapılan başvurular 10 gün içinde, e-vize uygulaması ile yapılan başvurular 72 saat içinde sonuçlanmaktadır. Yinede konsolosluk yoğunlukları göz önünde tutularak başvuruların en erken 1 ay öncesinden yapılmasında fayda olacaktır.

Cibuti Vize Kategorileri

 • Cibuti Ticari Vize
 • Cibuti Turistik Vize
 • Cibuti Aile, Arkadaş, Akraba Ziyareti Vizesi

Cibuti Hakkında Önemli Bilgiler

 • Cibuti ziyareti öncesinde vatandaşlarımızın mutlaka sıtma, hepatit, sarı humma, tetanos aşılarını yaptırmaları gerekmektedir
 • Cibuti de iken beslenmek için açık olan yiyecekleri tercih etmemeleri ve kapalı sulardan tüketmelerini tavsiye ediyoruz.
 • Para birimi Cibuti Frangı olmakta ve döviz bürolarında, bankalarda, havaalanlarında para bozdurulabilmektedir.

Cibuti Cumhuriyeti Konsolosluğu| Cibuti Cumhuriyeti Vize Başvuru İşlemleri

 • Cibuti Cumhuriyeti vize randevu işlemlerinde sizleri yalnız bırakmayacak olan adreslerimiz sayesinde tüm illerden talepte bulunabilirsiniz.
 • Evraklarınızı inceleyip değerlendirme yetkisinin yalnızca Cibuti Ankara Büyükelçiliği olduğunu belirtebiliriz. Buna göre gerekli randevuları alarak, başvurularınızı gerçekleştirmekte olduğumuz ofislerimizle 0850 227 72 05 iletişim numaralarımızdan destek alabilirsiniz.
 • Hangi vize türüne göre başvuracağınıza karar verdikten sonra hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin yanıtını almak için [email protected] mail yollayabilirsiniz. Vize Ofisi aracılığıyla sizleri bilgilendirmesini isteyeceğiniz temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.
 • Büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan başvurularınızı gerçekleştirecek olan ekiplerimizin profesyonelce sergiledikleri hizmetlerimize göz atabilirsiniz.

Cibuti Cumhuriyeti Vize Başvuru Şartları

Pek çok Afrika ülkesine vize almak istediğinizde gerekli olan şartlardan birisi uluslararası geçerliliği olan aşı sertifikalarını bulundurmanızdır.

Zorunlu olan aşı türlerinin hangileri olduğunu öğrenmek ve seyahatinizden 15 gün öncesinden bu işlemleri tamamlamak için bizleri arayabilirsiniz. Vize başvurularınızın yapılacağı pasaportlarınızda en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.

Aynı zamanda seyahatinizi sonlandıracağınız tarih itibariyle 6 ay daha geçerliliğinin olmasına dikkat edilecektir. Yalnızca Diplomatik pasaporta sahip olan kişilerin 90 güne kadar muafiyetlerinin bulunması dışında diğer pasaportlarda herhangi bir muafiyet durumu yoktur.

Bu nedenle seyahatlerin geçerlilik süresince ülkeye giriş yapmak ve konaklamak isteyenlerin adreslerimiz üzerinden hangi şartları tamamlamaları gerektiğini aktarmaktayız.

Cibuti Cumhuriyeti Vize Başvuru Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti Cumhuriyeti’ne gerçekleştireceğiniz seyahatlerde hangi türde başvuru yapacağınızı belirlemeli ve buna uygun evrakları sunmalısınız.

uristik, ticari veya ziyaret amaçlarıyla ve diğer başvuru türlerinde gerekli olan belgeleri tam ve eksiksiz sunmanız halinde 2 iş günü içerisinde sonuçları elde edebilirsiniz.

Ancak başvurularınızın değerlendirilmesinde yetkili olan Büyükelçiliğin tatil olduğu günlerin ve bayram gibi resmi olarak tatil olduğu dönemlerin hesap edilmemesi halinde bu süreler daha da uzayacaktır.

Bu nedenle başvurularınızı en geç 15 gün kala yapacak olan ekiplerimiz sayesinde etkili sonuçları elde edebilirsiniz. Tüm işlemlerinizin tamamlanmasının ardından Büyükelçilikten pasaportunuzu teslim alma yetkisine sahip olan ofislerimizin, adreslerinize güvenilir bir şekilde göndereceğini görebilirsiniz. Güvenilir kadromuzla sizlere en iyi hizmetleri sunmaya devam ediyoruz.

Tüm prosedürlere hızla ulaşarak Cibuti Cumhuriyeti’ne seyahat etmenin pratik yollarıyla tanışabilmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Cibuti Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×