Lapseki Vize Başvurusu

Lapseki vize başvurusu Çanakkale’de faaliyet gösteren vize merkezine yapılmaktadır. Başvuru yapmadan önce gitmek istediğiniz ülkenin vize türlerini incelemeniz ve gitme amacına göre bir vize türüne karar vermeniz gerekir.

Vize başvurusu yapacak kişiler, gidecekleri ülkenin konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmalıdır. Bu belge ve vize başvuru formu belgeleri, seyahat amacını açıklayan tüm vize türleri için talep edilen belgelerdir.

Lapseki vize başvurusu için başvuru formunu doldurmanız ve bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmeniz gerekir. Vize almanız için talep edilen diğer belgeler; pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf, dilekçe, gelir belgeleri ve mesleki belgelerdir. Randevu tarihinde tüm belgelerinizin hazır olması gerekir.

Vize başvurusu yapacak kişilerin gelir belgelerini hazırlarken hesaplarında yeterli tutarın olması, vize onayı alınması için önemlidir. Ülkeler, yabancı uyruklu kişilerin geçinecek kadar gelire sahip olmasına dikkat eder. Finansal belgeler ve diğer belgeler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lapseki vize başvurusu belgelerinizi vize merkezine teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından tamamlanır. Vize sonucu mail adresine veya telefon numarasına gönderilir.

  • Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale vize merkezi ofisi olarak Çanakkale merkez, Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice ilçelerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×