Çanakkale

Çanakkale vize başvuruları ve pasaport yenileme gibi işlemleri yürütmekle yetkili olan vize merkezlerinden randevu alarak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Randevu tarihinde vize işlemleri için gereken belgelerle birlikte vize merkezine müracaat etmelisiniz.

Vize işlemleri, ülkelerin konsolosluğu tarafından açıklanan şartlar ve gerekli evrak listeleri doğrultusunda yapılmalıdır. Konsoloslukların web adreslerinde yer alan bilgileri inceleyerek vize türüne karar verebilir ve evraklarınızı hazırlayabilirsiniz.

Çanakkale ilinde ikamet eden kişiler, bulundukları bölgede konsolosluk olmadığı için vize merkezlerine başvuru yapmalıdır. Başvuru için hazırlamanız gereken evraklar; pasaport, mesleki belgeler, gelir belgeler, kimlik fotokopisi gibi evraklardan oluşur. Vize başvuru süreci ve evraklar hakkında bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Ülkelerin bir kısmı vize işlemlerinin online olarak tamamlanmasına olanak tanır. E-vize işlemleri yapacak kişiler, yetkili vize merkezlerine fotoğraf, pasaport gibi evraklarını göndermeleri ardından internet üzerinden vize alabilir.

Çanakkale vize merkezine randevu saatinden 15 dakika önce gitmeniz ve tüm belgelerinizi teslim etmeniz gerekir. Başvuru sonuçları vize türüne göre farklı sürelerde açıklanmaktadır.

  • Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale vize merkezi ofisi olarak Çanakkale merkez, Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice ilçelerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×