Ezine Vize Başvurusu

Ezine vize başvurusu Çanakkale’de faaliyet gösteren vize merkezleri aracılığı ile yapılır. Vize başvurusu yapmak için gideceğiniz ülkenin başvuru formunu doldurmanız ve ilgili vize türü için gereken tüm evrakları hazırlamanız gerekir.

Ülkeler, yabancı uyruklu kişilerin seyahat amacına göre bir vize türüne başvuru yapmasına izin vermektedir. Eğitim, çalışma, turistik, ticari, aile birleşimi, evlilik gibi vize türleri vardır. Tüm vize türleri için gereken şartlar ve evraklar farklılık gösterir.

Ezine vize başvurusu yapacak kişiler, randevu tarihine kadar evraklarının tümünü hazırlamalıdır. Vize başvuruları için talep edilen başlıca evraklar; pasaport, başvuru formu, dilekçe, fotoğraf gibi belgelerdir. Çalışma, eğitim gibi uzun süreli vize türleri için ek evraklar da istenir.

Vize işlemleri için gereken belgelerin güncel listeleri konsolosluklar tarafından yayınlanır. Güncel evrak listeleri ve şartlar doğrultusunda hareket etmeniz, vize onayı almanız adına önemlidir. Vize evrakları ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Ezine vize başvurusu evraklarınızı teslim etmeniz ve vize harcını yatırmanız ardından tamamlanır. Başvuru sonuçları, mail adresine veya telefon numarasına belirli sürelerin ardından gönderilir.

  • Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale vize merkezi ofisi olarak Çanakkale merkez, Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice ilçelerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×