Çanakkale Vize Başvurusu

Çanakkale vize başvurusu vize işlemlerini yürütmekle yetkili olan konsolosluklara ve vize merkezlerine yapılır. Başvuru yapacak kişilerin randevu alması ve randevu saatinden 15 dakika önce vize merkezinde bulunması gerekir.

Vize başvuru yapmak için gideceğiniz ülkenin vize başvuru formunu doldurmanız istenir. Başvuru formuna vereceğiniz bilgilerin doğru ve tutarlı olması, vize onayı alınması adına önemlidir. Başvuru formunu gerekli evraklar arasında eklemeniz gerekir.

Çanakkale vize başvurusu ülkeye gitme amacına göre bir vize türüne yapılmalıdır. Vize türleri; eğitim, çalışma, ticari, seyahat gibi çeşitlere ayrılmıştır. Gerekli evraklar, vize türlerine göre değişiklik gösterir. Vize başvuru süreci ve evrak listeleri hakkında bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvurusu yapacak kişiler, randevu tarihinde belgelerini vize merkezine teslim etmeli ve vize ücretini ödemelidir. Vize sonuçları, belirli süreler içerisinde açıklanır. Uzun süreli vizelerin açıklanma süresi 1 ayı bulmaktadır.

Çanakkale vize başvurusu sonucu olumsuz olan kişiler, itiraz dilekçesi yazabilir veya yeniden vize başvurusunda bulunabilir. Vize sonucunun olumlu olması için başvuru aşamasında dikkatli olmanız gerekir.

  • Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale Vize Merkezi

    Çanakkale vize merkezi ofisi olarak Çanakkale merkez, Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice ilçelerinden…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×